Slavia postoupila na druhé místo!

V 10. kole prvoligové fotbalové soutěže Brno ukončilo sérii porážek, Olomouc remizovala doma s Jabloncem, Zlín vydřel vítězství s Jihlavou, Boleslav ztratila dva body, Liberec přehrál Duklu a Slavia veze z Karviné zaslouženou výhru.

Fotbalisté Brna pod vedením nového kouče Romana Pivarníka porazili v 10. kole HET ligy Slovácko 2:1. Vedoucí branku vstřelil ve 47. minutě Michal Škoda. V 89. minutě potvrdil výhru domácích výborným výkonem střídající Tomáš Pilík. Za hosty snížil v nastavení Tomáš Zajíc. Zbrojovka si vypracovala v průběhu zápasu několik brankových příležitostí, které nakonec zúročila po zlepšené hře ve druhém poločase ziskem tří bodů, zároveň ukončila sérii čtyř porážek, naopak Slovácko opět po sedmi kolech nevyhrálo s bilancí jen dvou gólů.

Fotbalisté Olomouce v 10. kole HET ligy remizovali v atraktivním zápase na Andrově stadionu s Jabloncem 0:0 a přišli o druhé místo v ligové tabulce, kam se posunula pražská Slavia, která vyhrála ve večerním zápase v Karviné. Sigma nováček v nejvyšší fotbalové soutěži tak prodloužil sérii bez porážky na sedm zápasů a neinkasoval gól už 279 minut. Jablonec opět potvrdil, že se mu venku od začátku ligy daří.

Fotbalisté Zlína doslova vydřeli v utkání 10. kola nejvyšší fotbalové soutěže s Jihlavou výhru 2:1. Vysočina vedla od 13. minuty po nádherné trefě Davise Ikauniekse, v 74. minutě ale vyrovnal po hezké akci Dame Diop, v nastavení proměnil pokutový kop střídající Lukáš Železník. Zlín tak vyhrál čtvrtý z pěti domácích zápasů v novém ročníku ligové sezony, naopak Jihlava nedokázala venku ještě bodovat a zároveň klesla na skóre na poslední místo ligové tabulky.

Mladá Boleslav v 10. kole první ligy neudržela v průběhu zápasu vedení nad Teplicemi a nakonec remizovala 2:2. Na úvodní gól domácího Mebrahtua odpověděli Severočeši vlastní brankou, Tomáše Přikryla. Na následné vedení domácího celku v úvodu druhého poločasu, gólem Marka Matějovského, za hosty vyrovnal v závěru Tomáš Vondrášek. Boleslav má po desátém kole na kontě dvě výhry z posledních třinácti ligových utkání, Naopak Teplice ztratily body pošesté, z posledních osmi kol.

Fotbalisté Liberce vyhráli, v 10. ligovém kole, po výborném výkonu nad Duklou 3:0. Na zaslouženém vítězství se podílel dvěma góly Milan Kerbr, který si navíc připsal asistenci na druhou branku Martinu Graiciarovi. Severočeši si tak u Nisy upevnili v nejvyšší ligové soutěži po třech zápasech, pozici v horní polovině ligové tabulky. Pražané naopak potvrdili další své trápení na venkovním hřišti, s bodovou bilancí, z pěti zápasů získali bod.

Fotbalisté pražské Slavie porazili bez větších problémů v průběhu zápasu v 10. kole HET ligy zaslouženě domácí Karvinou 2:0, zároveň se dočkali první venkovní výhry v nové sezoně. Slavie se ujala vedení z rohového kopu v 19. minutě, kdy míč poslal hlavou do sítě Milan Škoda, v 57. minutě po hrubé chybě domácí obrany zvýšil Nizozemec Mick van Buren. Domácí se sice snažili ve druhém poločase o zkorigování nepříjemného skóre, jenže jejich snaha končila nepřesnými přihrávkami a centry a zejména nedůraznou a chybující defenzivu.

Úřadující mistrovská Slavia se opět vrátila na druhé místo ligové tabulky a na vedoucí Plzeň ztrácí pět bodů. Viktoria má ale k dobru dohrávku ligového kola v nedělním šlágru na pražské Letné proti Spartě.

Výsledky 10. kola HET ligy:

FC Zbrojovka Brno – 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)

Branka: 47. Škoda, 89. Pilík – 90.+3 Zajíc. Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Hájek. ŽK: Polák – Daníček. Diváci: 3 806.

Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jablonský – Polák, Kratochvíl (82. Sedlák) – Juhar (90. Janošek), Škoda, Lutonský (87. Pilík) – Koné. Trenér: Pivarník.

Slovácko: Heča – Reinberk (56. Zajíc), Hofmann, Břečka (13. Juroška), Šimko – Šumulikoski – Navrátil, Daníček, Sadílek (78. Hellebrand), Havlík – Petr. Trenér: Kordula.

SK Sigma Olomouc – FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt. ŽK: Jovovič, Kubista, Hübschman (vši. Jabl.). Diváci: 4 543.

Olomouc: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (87. Hála), Houska, Plšek, Kalvach, Falta (72. Moulis) – Chorý (72. Texl). Trenér: Jílek.

Jablonec: Hrubý – Jankovič, Kysela, Hübschman, Hanousek – Masopust (87. Zelený), Kubista, Trávník, Jovovič – Doležal (75. Mihálik), Tecl (90.+1 Považanec). Trenér: Klucký.

FC Fastav Zlín – FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)

Branky: 74. Diop, 90.+3 Železník z pen. – 13. Ikaunieks. Rozhodčí: Nenadál – Hrabovský, Flimmel. ŽK: Jiráček, Džafič – Popovič, Krejčí, Rosa. Diváci: 4 056.

Zlín: Dostál – Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai, Hronek (52. Traoré), Jiráček, Vukadinovič (46. Džafič) – Mehanovič (81. Železník), Diop. Trenér: Páník.

Jihlava: Hanuš – Nový, Tlustý, Krejčí, Mišůn – Vaculík – Fulnek, Dvořák (70. Rabušic), Urblík (88. Rosa), Popovič (83. Novotný) – Ikaunieks. Trenér: Kopecký.

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 2:2 (1:1)

Branky: 16. Mebrahtu, 48. Matějovský – 23. vlastní Přikryl, 90. Vondrášek. Rozhodčí: Marek – Pospíšil, Horák. ŽK: Přikryl, Matějovský – Diviš. Diváci: 2 477.

Boleslav: Vejmola – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Hubínek, Rada – Přikryl, Matějovský (75. Takács), Chramosta (80. Fabián) – Mebrahtu (85. Magera). Trenér: Uhrin ml.

Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Král (78. Červenka), Kučera – Fillo, Trubač (46. Soungole), Hyčka (82. Vošahlík) – Vaněček. Trenér: Šmejkal.

FC Slovan Liberec – FK Dukla Praha 3:0 (1:0)

Branky: 25. z pen. a 76. Kerbr, 48. Graiciar. Rozhodčí: Matějček – Myška, Černý. ŽK: Potočný, Vácha – Preisler, Holenda, Ostojič, Kušnír, Tetour. Diváci: 3 929.

Liberec: Kolář – Coufal, Kúdela, Kulhánek, Kerbr – Ševčík, Breite, Bosančič (79. Vácha), Hybš (84. Voltr) – Graiciar (75. Pulkrab), Potočný. Trenér: Trpišovský.

Dukla Praha: Rada – Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný – Miloševič, Holík (56. Koreš), Tetour – Schranz (82. Brandner), Holenda, Preisler (61. Djuranovič). Trenér: Hynek.

MFK Karviná – SK Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 19. Škoda, 57. Van Buren. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Pelikán. ŽK: Bořil, Rotaň – Janečka. Diváci: 4 586.

Karviná: Le Giang – Čolič, Hošek, Lischka, Eismann – Šisler (79. Lingr), Janečka – Moravec, Budínský (62. Ramírez), Kalabiška – T. Wágner (46. Panák). Trenér: J. Weber.

Slavia: Kovář – Bořil, Jugas, Deli (82. Frydrych), Sobol – Souček, Rotaň (73. Hromada) – Van Buren, Hušbauer, Stoch (77. Danny) – Škoda. Trenér: Šilhavý.