Tři body s Ostravou zůstaly ve vršovickém Ďolíčku

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v předehrávce 10. kola Het ligy porazili ve vršovickém Ďolíčku Baník Ostrava 2:1, zároveň dali podruhé v nové sezoně v utkání více než jeden gól.

Baník sice vedl brankou Milana Baroše, ale hezkou trefou srovnal Jevgenij Kabajev, utkání rozhodl svým premiérovým zásahem v nejvyšší fotbalové soutěži Rudolf Reiter. Naopak Ostrava popáté za sebou venku prohrála a na výhru už čeká devět utkání.

Komplikace měl před zápasem na postu útočníka domácí trenér Hašek, z důvodu zranění Tetteha, kterého nahradil v útoku Kabajev. V sestavě Ostravy nechyběl bývalý reprezentant Milan Baroš.

Bohemians začala hned v úvodu aktivněji, přesto měli problémy s dobře vysunutým presinkem soupeře. Takže první vážnější šanci viděli domácí příznivci v 11. minutě, kdy Luts v perfektní otočce netrefil odkrytou branku.

Ve 20. minutě se ale radovali z vedení hráči Baníku zásluhou kapitána Baroše, který si naskočil hlavou na přímý kop a připsal si čtvrtý gól v sezoně 0:1.

Bohemians se po inkasovaném gólu v dalším průběhu snažili o vyrovnání, jenže jejich snaha postrádala důrazné finální zakončení, zejména nepřesnými centry do vápna a v některých přihrávkách zbytečnou ztrátou míče. Přesto se ve 33. minutě po obléhání soupeřovy branky dočkali vyrovnání, kdy Luts poslal míč za obranu a Kabajev se trefil z voleje na vzdálenější tyč 1:1.

V závěru prvního poločasu se dostal Kabajev do dvou šancí, nejprve pokazil nadějný brejk, v následné spolupráci s Maškem, skončila jeho střela vedle tyče. A tvrdou střelu Vaníčka z dvaceti metrů vychytal brankář Vašek.

Po přestávce šli v 58. minutě domácí do vedení. Po rychlé kombinační akci se dostal odražený míč ke střídajícímu Reiterovi, ten po dvou minutách přesně umístněnou střelou nedal hostujícímu gólmanu žádnou šanci 2:1.

Po několika minutách mohl odpovědět na druhé straně Hrubý z hranice velkého vápna přímým kopem, jenže trefil zeď domácích hráčů. Následně se snažil ještě o vyrovnání z lepší střelecké pozice De Azevedo, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou. Klokani v závěru vítězný výsledek již uhájili a připsali si do tabulky tři velice důležité body.

„Byl to velice důležitý zápas. Kdybychom dnes neuspěli, tak bychom se dostali do sestupových vod. Naopak výhrou jsme si hodně pomohli. Přesto byly všechny gólové situace problematické, v budoucnu se budou případně řešit videem. Vítězný gól ale byl regulérní, což jsem rád, protože by mi to kazilo radost. Původně asistent zvedl praporek, takže jsem se neradoval,“ zhodnotil Martin Hašek trenér Bohemians.

„Domácí byli hodně aktivní, zejména jejich nepříjemné centry, pak jsme se gólem dostali do vedení. Jenže se domácím povedla krásná akce na vyrovnání. Ale každému gólu se dá zabránit, ale tam nebyla chyba. Naopak před jejich druhým gólem uděláme aut a najednou se objeví hráč za našimi zády. Měli jsme sice tlak, ale jen po šestnáctku. Vypracovali jsme si dvě dobré standardní situace, které ale nevyužili. Strašně nás sráží hrubé školácké chyby,“ řekl zklamaně trenér Kučera.

Bohemians Praha 1905 – Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 33. Kabajev, 58. Reiter – 20. Baroš. Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Pochylý. ŽK: Hůlka – Baroš, Pokorný. Diváci: 3 872.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek – Vaníček (56. Reiter), Hašek ml., Mašek (66. Nečas), Luts – Kabajev (81. Krch). Trenér: Hašek st.

Ostrava: Vašek – Sus, Pokorný, Šindelář, Granečný – De Azevedo (81. O. Šašinka), Hrubý, Hlinka, Stáňa (46. Pazdera) – Baroš, J. Šašinka (61. Poznar). Trenér: Kučera.