Musíme se soustředit a vybojovat tři body!

Utkání 10. kola české HET ligy ročníku 2017/18 FK Mladá Boleslav – FK Teplice se hraje v sobotu 14. října 2017 od 17: 00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Z dosavadních šestadvaceti vzájemných střetnutí Boleslav vyhrála jedenáctkrát (šestkrát doma a pětkrát venku). Teplice porazily Boleslav sedmkrát. Nerozhodně skončilo osm utkání a z nich dvě bez jediného vstřeleného gólu. Celkové skóre 33:34 (průměr 2,57 gólu na zápas) vyznívá těsně v teplický prospěch.

Nejčastějším výsledkem byla těsná výhra 1:0, skončilo tak pět vzájemných ligových utkání. Radost z ní měla Boleslav dvakrát (jednou doma a jednou venku) a Teplice třikrát (jednou doma a dvakrát venku).

Nejúspěšnějším boleslavským střelcem do teplické branky je Jan Chramosta s pěti góly, které nastřílel v letech 2009-11, ale od té doby šest let teplického brankáře neprostřelil.

Z teplických hráčů se do boleslavské branky nejčastěji trefoval Aidin Mahmutovič se čtyřmi a Franci Litsingi se třemi góly. Ani jeden už za Teplice nehraje. Ze současných teplických fotbalistů je pro boleslavskou branku nejnebezpečnější Martin Fillo (v roce 2012 hráč FK Mladá Boleslav), který se dvakrát gólově prosadil v posledních čtyřech zápasech, ale ani jednou jeho trefy k teplické výhře nevedly.

Boleslav střílí málo gólů. V dosud sehraných devíti podzimních ligových mistrácích nastřílela jen sedm gólů, což je třetí nejmizernější bilance v HET lize, a nikdo z jejich hráčů neskóroval více než jednou. O sedm ligových gólů se podělilo sedm střelců: Matěj Chaluš, Jan Chramosta, Nikolaj Komlichenko, Lukáš Magera, Ruslan Mingazov, Golgol Mebrahtu a Tomáš Přikryl.

V osmifinále českého poháru MOL Cup 2017-18, jehož oficiálním termínem konání je středa 25. října 2017, FK Mladá Boleslav hraje na hřišti třetiligového týmu TJ Jiskra Domažlice.

Trenér Dušan Uhrin před Teplicemi:

„Teplice mají zkušený a sehraný tým, proti kterému nebude snadné se prosadit, přesto to musíme dokázat a s maximální soustředěností zabojovat o tři body,“ řekl mladoboleslavský generální sportovní manažer a trenér prvoligového mužstva Dušan Uhrin.

Absence pro utkání s Teplicemi:

Obránce Jan Kysela v rekonvalescenci po operaci kotníku

Stoper Da Silva zranění kolena

Záložník Adam Jánoš svalové zranění, start nejistý

Defenzivní záložník Ladislav Takács svalové zranění z pohárového utkání, start nejistý

Útočník Ruslan Mingazov svalové zranění z utkání 6. ligového kola, start nejistý

Útočník Nikolaj Komlichenko v disciplinárním trestu na osm soutěžních utkání.

Jiří Koros, manažer komunikace FKMB.,