Zlín zajíždí v osmifinále do Vlašimi, Sparta doma s Baníkem

V sídle FAČR bylo dnes rozlosováno osmifinále domácího poháru MOL Cupu, které losoval historicky nejlepší střelec domácího poháru Horst Siegl. Zlín se představí ve Vlašimi, Slavia zavítá do Jihlavy a Sparta přivítá na Letné ostravský Baník.

„V posledních letech dostává domácí pohár u fanoušků a fotbalových týmů velký význam. Viděli jsme v posledním ročníku Zlín, myslím, že to bude mít pořád stoupající tendenci. Zápasy budou čím dál těžší a tak věřím, že divák si na pohárové utkání cestu najde,“ řekl v úvodu losování a zároveň vyjádřil podporu domácímu poháru, bývalý hráč Sparty Horst Siegl, který provedl ve spolupráci se zástupcem společnosti MOL ČR Josefem Sládkem a za účasti zástupců klubů losování. Obhájci loňského vítězství Zlínu, který se bez kvalifikace dostal přímo do Evropské ligy, přisoudil los osmifinálové utkání na hřišti Vlašimi.

„Nechtěli jsme hrát venku, protože teď máme díky Evropské lize velice náročný program. Přesto věřím, že to zvládneme. Teď jsme si během reprezentační přestávky odpočinuli a nabrali síly,“ řekl po losu sportovní manažer FC Fastav Zlín Zdeněk Grygera.

„Konečně budeme hrát v poháru doma, poslední tři losy nás poslaly ven. S Baníkem hrajeme vždy hodně vyhecované derby, bude to opět atraktivní zápas. Navíc se střetneme s Baníkem v lize za tři týdny, takže to bude pro nás zajímavé dvojutkání,“ řek k losu generální ředitel AC Sparta Praha Adam Kotalík.

Pražská Slavia se v boji o postup do nejlepší osmičky představí na Vysočině v Jihlavě, zatím v ligové nejvyšší soutěži, suverénní Plzeň se střetne v Dossan areně se Slováckem.

„Slovácko je kvalitní soupeř, který chce hrát v průběhu zápasu dobrý fotbal, takže očekáváme hodně zajímavý zápas,“ těší se na souboj sportovní ředitel FC Viktoria Plzeň František Mysliveček.

Oficiální hrací termín zápasů v osmifinále MOL Cupu – středa 25. října.

Los osmifinále MOL Cupu, českého fotbalového poháru:

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko

FC Slovan Liberec – MFK Karviná

FC Vysočina Jihlava – SK Slavia Praha

TJ Jiskra Domažlice – FK Mladá Boleslav

FK Teplice – FC Hradec Králové

FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Fastav Zlín

AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava

SK Sigma Olomouc – FK Jablonec.

Čtsa, kc, audio, foto: www.ctsa.cz