V Plzni nakonec zářila Kometa!

Plzeňský zápas plný zvratů – Třinecký Růžička nepotěšil chomutovského kouče Růžičku – Duel posledních:65 minut bez gólů, o vítězství Pardubic  rozhodly nájezdy.

Souboje týmů z nejlepší čtyřky byly šlágrem 11. kola Tipsport extraligy. Boj o první místo  na plzeňském ledě ustála v prodlouženi brněnská Kometa, stejně tak Třinec v souboji s Chomutovem.

Utkání v  Plzni zvedalo  diváky ve vyprodané hale ze sedadel až do 61. minuty, kdy M. Erat překonal domácího brankáře Sochůrka. Dobře rozehraný zápas, kdy Plzeň po 12 minutách vedla 3:0  a pak ve 40. minutě 4:3, nakonec prohrála 4:5.

V souboji nejlepšího střelce soutěže Kubalíka a nejlepšího nahrávače M. Erata byl úspěšnější brněnský útočník, autor dvou gólů.

Také zápas v Třinci měl velmi zajímavý průběh. Oba týmy se střídaly ve vedení. V napínavém závěru třetí třetiny hosté v 56. minutě vedli 3:2, ale o minutu později Polanský vyrovnal, v prodloužení třinecký kanonýr Růžička rozhodl o vítězství 4:3.

Zatímco zápasy nejlepších byly velice rušné a padalo v  nich hodně branek, souboj posledních v Litvínově byl plný osobních soubojů, opatrné hry v obranných pásmech a také dobrých výkonů brankářů. Bezbrankový stav se nezměnil ani v prodloužení, o vítězi musely rozhodnout nájezdy.  Vítězný nájezd provedl pardubický Qummeville.

V poslední době, kromě posledního Litvínova, se také nedaří Spartě  a Vítkovicím. Ve Zlíně sparťané prohráli potřetí v řadě. Po vyrovnaném průběhu v prvních dvou třetinách ztratili zápas v poslední dvacetiminutovce dvěma inkasovanými góly. Pro zlínský tým to bylo už páté vítězství ze šesti zápasů.

Vítkovice prohrály už počtvrté za sebou, tentokrát nedaly v Hradci Králové ani gól a tak  domácí gólman Rybár jako jediný z brankářů udržel v 11. kole čisté konto, měl 25 úspěšných zákroků.  Prodloužil tak vítkovickým střelcům půst, který trvá už 155 minut.

Po špatném začátku se velmi zlepšila Olomouc. V neděli se o tom přesvědčili mladoboleslavští hokejisté, kteří po dvou prohraných třetinách se marně snažili o zvrat a prohráli 1:3.

Odložen byl zápas Liberce s Jihlavou. Uskuteční se 13. prosince.

Výsledky 11. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 4:3 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 – 1:0)

Branky – nahrávky: 34. Roth (Svačina, Adamský), 45. Adamský (Krajíček, Polanský), 57. Polanský (Roth, Martin Růžička), 63. Martin Růžička (Marcinko, Hrňa) – 24. Lauko (Poletín), 48. Huml, 56. Huml (Koblasa, Valach). Rozhodčí: Hribik, Kubičík – Špůr, Klouček. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4 595. Nejlepší hráči: Martin Adamský – Ivan Huml.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Linhart, Roth, D. Musil, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Hrňa, Cienciala, Irgl – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Chomutov: J. Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák, Buchtela – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Lauko, Koblasa – Chrpa, Chlouba, V. Tomeček. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky – nahrávky: 35. Eberle (R. Vlach, L. Galvas) – 9. P. Holík (Klepiš, Stříteský), 29. Pacovský (Valský, Hanzlík), 40. Lenc (Hanzlík).Rozhodčí: Šír, Sýkora – Hlavatý, Ondráček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4 012. Nejlepší hráči: Roman Vlach – Jan Hanzlík.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Sundher, J. Knotek, Laš – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Strapáč, Holec – Buc, Mráz, Ostřížek – Rác. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Mladá Boleslav: Maxwell – Eminger, Hanzlík, Němeček, J. Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot – P. Musil, P. Holík, Lenc – Pacovský, T. Knotek, Valský – Klepiš, Žejdl, Orsava – Pabiška, Urban, Martin Procházka. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Aukro Berani Zlín – HC Sparta Praha 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 5. Honejsek (Šťastný), 40. Roberts Bukarts (J. Ondráček, O. Veselý), 47. Šťastný (Kubiš), 52. Honejsek (Rihards Bukarts) – 20. Mikuš (Forman, Saponari), 38. Kudrna (Říčka, Reichenberg). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 056. Nejlepší hráči: David Šťastný – Robert Říčka.

Zlín: Kašík – Řezníček, Matějíček, Freibergs, Ferenc, Valenta, Petran – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – O. Veselý, Popelka, Okál – Klhůfek, Fryšara, Rihards Bukarts. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.

Sparta Praha: Aittokallio – Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Zámorský, Nedomlel, Mikuš, Kalina – Saponari, Pech, Forman – Černoch, J. Hlinka, Klimek – Říčka, P. Vrána, Uher – Kumstát, Reichenberg, Kudrna. Trenéři: Kalous a Nedvěd.

Mountfield Hradec Králové – HC Vítkovice Ridera 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 5. Köhler (Gregorc, Džerinš), 40. Dragoun (Köhler, Vydarený). Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Jelínek, Kis. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 4 799. Nejlepší hráči: Bedřich Köhler – Patrik Bartošák.

Hradec Králové: Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Jarůšek, Džerinš, Látal. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda, Puzič, Trška, Výtisk – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Dej, Lev, Olesz – P. Zdráhal, Š. Stránský, Szturc – Hudeček, Kolouch, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 4:5 v prodl. (3:0, 1:3, 0:1 – 0:1)

Branky – nahrávky: 6. Mertl (D. Kubalík, Stach), 8. Straka (D. Sklenička, Kindl), 12. D. Kubalík (Pulpán), 40. Mertl (P. Kadlec, D. Kubalík) – 22. M. Erat (J. Krejčík), 27. T. Svoboda (L. Čermák, Vincour), 30. V. Němec (Štencel), 43. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 61. M. Erat (J. Krejčík, Zaťovič). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:3. Diváci: 7 111. Nejlepší hráči: Tomáš Mertl – Tomáš Svoboda.

Plzeň: Hylák (20. Sochůrek) – Moravčík, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Jones – Schleiss, Mertl, Gulaš – D. Kubalík, Stach, Indrák – Kindl, Kracík, Straka – Hollweg, Preisinger, M. Chalupa. Trenéři: Straka, Vlašák, Hanzlík a Čihák.

Brno: Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič, H. Zohorna, M. Erat – T. Svoboda, L. Čermák, Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Haken.

HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice 0:1 v nájezdech

Vítězný nájezd: Quenneville. Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – Komárek, Frodl. Vyloučení: 4:6. Diváci: 4 025. Nejlepší hráči: Michael Petrásek – Milan Klouček.

Litvínov: Petrásek – Dietz, Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, K. Pilař, Z. Sklenička – F. Lukeš, Nejezchleb, Jánský – J. Černý, M. Hanzl, Jurčík – Trávníček, Válek, Matoušek – J. Doležal, Gerhát, M. Hořava. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

Pardubice: Klouček – Wishart, Hunkes, Čáslava, Cardwell, Ščotka, Mojžíš, Trončinský – Treille, Tomášek, J. Sýkora – Rolinek, Bojko, Quenneville – Perret, Poulíček, P. Sýkora – Vondráček, Dušek, M. Kaut. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Pátek 13. října – 12. kolo:

17:20 Piráti Chomutov – Aukro Berani Zlín (ČT sport), 17:30 HC Dukla Jihlava – Mountfield Hradec Králové, 17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov, 17:30 HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec, 18:00 HC Kometa Brno – HC Olomouc 18:30, HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav.

Neděle 15. října – 13. kolo:

15:00 HC Sparta Praha – Piráti Chomutov,  16:00 Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera, 17:00 HC Olomouc – HC Dukla Jihlava, 17:00 Aukro Berani Zlín – HC Škoda Plzeň, 17:20 Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice (ČT sport), 17:30 HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno, 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec.