Teplice dokázaly otočit zápas s Libercem!

Fotbalisté Teplic v předehrávce 9. kola HET ligy porazili v domácím prostředí Liberec 2:1. Slovan se ujal vedení hned v úvodu po tvrdé střele Romana Potočného, ale do poločasu vyrovnal David Vaněček a o vítězství domácího celku rozhodl v 83. minutě Jan Rezek.

Liberec tak po druhé bodové ztrátě za sebou, se možná posune z pátého místa, níž v tabulce. Naopak Teplice vyhrály podruhé z posledních sedmi zápasů a zároveň se přiblížily Slovanu na rozdíl dvou bodů.

Liberecký trenér Trpišovský neměl k dispozici potrestaného Karafiáta, takže na post stopera se stáhl záložník Kulhánek. Domácí trenér Šmejkal musel rovněž udělat změny, chyběl Kučera, do zálohy se vrátil Ljevakovič a první šanci od začátku dostal Jeřábek a mladý Trubač.

První gól zápasu padl už v sedmé minutě, kdy domácí odvrátili dlouhý centr na hranici velkého vápna, odkud se trefil Potočný tvrdou střelou do sítě, když prostřelil gólmana Grigara, který si při zákroku zranil koleno a musel s bolestivým zraněním odstoupit ze hry.

V 19. minutě se dostal do vyložené gólové šance hostující Graiciar, jenže jeho snaha o navýšení skončila v náručí střídajícího brankáře Diviše. Po půlhodině hry technickou umístněnou střelou trefil liberecký Kerbr vzdálenější tyč.

V 38. Minutě po neustálém tlaku Teplice vyrovnaly, když z rohového kopu nedokázal Kerbr odhlavičkovat míč z velkého vápna, za závaru před brankou skončil tečovaný míč Janečkem v síti.

Ve druhém poločase se obraz nepatrně změnil, oba týmy se víc zaměřily na zajištěnou defenzivu a zároveň se spoléhaly na rychlé brejkové situace. Delší dobu se hra přelévala z jedné strany na druhou, jenže bez finálního zakončení. Přesto se mohli dostat de vedení liberečtí z přímého kopu Potočného, jehož centrovaný pokus vyrazil gólman Diviš před sebe, jenže žádný liberecký hráč nereagoval.

O vítězství domácího celku se nakonec rozhodlo sedm minut před koncem. Při závaru se míč dostal při odkopu Mikuly z velkého vápna k domácímu Rezkovi, který se trefil přesným volejem do branky a tím zařídil Teplicím důležitou výhru a tři body.

FK Teplice – FC Slovan Liberec – 2:1 (1:1)

Branky: 38. Vaněček, 83. Rezek – 7. Potočný. Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Hájek. ŽK: Ljevakovič, Rezek – Folprecht, Breite, Ševčík. Diváci: 3746.

Teplice: Grigar (10. Diviš) – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Ljevakovič, Král – Fillo, Trubač (90. Vošahlík), Rezek – Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Liberec: Hladký – Mikula, Kúdela, Kulhánek (46. Bartl), Kerbr – Coufal, Breite (88. Havelka), Folprecht, Ševčík (84. Pulkrab) – Graiciar, Potočný. Trenér: Trpišovský.

Trenér Daniel Šmejkal, Miroslav Coufal – Jan Rezek. Trenér Jindřich Trpišovský po utkání: