Plzeň zvítězila v Chomutově a je v čele!

Třinec prohrál na nájezdy s Olomoucí – Pardubice ztratily v závěru  dobře rozehraný zápas s Kometou –  Liberec inkasoval od Sparty  sedm gólů – Jihlava otočila zápas s Vítkovicemi ve třetí třetině.

V  pátečním osmém kole Tipsport extraligy nečekaně prohrály první dva týmy Chomutov a Třinec, a dokonce v domácím prostředí.

Dost vzruchu bylo v Třinci, když ve 24. minutě se ocitl kotouč v  sítí domácího Hrubce. Rozhodčí dlouho váhali s uznáním gólu  na 2:2. Nakonec to za ně vyřešil verdikt videorozhodčího. Od té doby Hanáci drželi s domácími krok a pak byli úspěšnější v nájezdech. Vítězný gól byl připsán Sundherovi.

Plzeň, která  už překvapila dvěma dvoucifernými výsledky, tentokrát dostala do úzkých i chomutovské Piráty. Po Růžičkově vedoucí brance v 12. minutě už byli domácí hráči bezzubí  a  inkasovali od dobře střílejících plzeňských útočníků čtyři góly.

Poslední Pardubice  ještě ve 42. minutě vedly nad Kometou 4:2 a zdálo se, že se schyluje k překvapení. Brněnští se však vzpamatovali a a po mohutném finiši Mallet dvě minuty před koncem třetí třetiny jim zajistil vítězství 5:4.

Velmi vyrovnané boje viděli diváci v Jihlavě, ve Zlíně a Mladé Boleslavi. Jihlavská Dukla dospěla k druhému vítězství za tři body třemi góly v poslední třetině,  Zlín nad Hradcem Králové za stavu 1:1 i po prodloužení uspěl po nájezdech a Mladá Boleslav zdolala Litvínov  dvěma góly v první třetině, pak už střelci na obou stranách měli půst.

Nejhladší, jednostranný průběh, mělo pražské utkání. Sparta,  dlouho putující po soupeřových hřištích se vrátila do O2 arény ve velkém stylu a  rozdrtila Liberec sedmi góly.

Výsledky 8. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:4 po sam. nájezd.(2:1, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 6. Roth (Dravecký, Svačina), 13. Roth (Linhart, Cienciala), 48. Martin Růžička (Marcinko, Roth) – 12. Eberle (J. Galvas), 24. Sundher (L. Galvas, J. Galvas), 47. Laš (Vyrůbalík, J. Knotek), rozh. nájezd Sundher. Rozhodčí: Kika, Kalina – Tošenovjan, Rampír. Vyloučení: 5:7, Strapáč (Ol.) 5 minut do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 279. Nejlepší hráči: Vladimír Roth – Marek Laš.

Třinec: Hrubec – Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Irgl, Polanský, Adamský – Dravecký, Marosz, Svačina – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Sundher, J. Knotek, Laš – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Herman, Holec – Ostřížek, Mráz, Strapáč. Trenéři: Venera a Tomajko.

BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 3. Klepiš (P. Holík, Stříteský), 18. P. Holík (P. Musil, Lenc). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3 621. Nejlepší hráči: Petr Holík – Ondřej Jurčík.

Mladá Boleslav: Maxwell – Eminger, Hanzlík, J. Říha, Němeček, Stříteský, Hrdinka, Knot – Lenc, P. Holík, P. Musil – Valský, T. Knotek, Urban – Orsava, Žejdl, Klepiš – Martin Procházka, Najman, Pacovský. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Litvínov: Petrásek – Sörvik, Baránek, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Sklenička – Jánský, Nejezchleb, F. Lukeš – Matoušek, M. Hanzl, Černý – Jurčík, Válek, Trávníček – M. Hořava, Jícha, J. Doležal. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

HC Dukla Jihlava – HC Vítkovice Ridera 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky – nahrávky: 25. M. Hlinka, 48. J. Skořepa (Suchánek), 58. F. Seman (Žálčík, de la Rose), 60. R. Hubáček (Jiránek) – 37. Olesz (Š. Stránský), 40. Olesz (D. Květoň, Trška). Rozhodčí: Pražák, Souček – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 944. Nejlepší hráči: Josef Skořepa – Rostislav Olesz.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Půža, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa – Macík, J. Skořepa, Jiránek – T. Kubalík, Čachotský, Rys – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Protasenja, R. Hubáček, Seman. Trenéři: Vlk a Zeman.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Dej, Lev, Olesz – Szturc, Š. Stránský, Kucsera – P. Zdráhal, Kolouch, Kurovský. Trenéři: Petr, Trnka a Vůjtek.

Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. V. Růžička (V. Tomeček, Poletín) – 29. D. Kubalík, -39. Mertl (Čerešňák, Kindl), 51. Stach (Moravčík), 53. Mertl (Gulaš, Jones). Rozhodčí: Hradil, Bejček – Zíka, Klouček. Vyloučení: 4:4, Valach (Cho.) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 5 028. Nejlepší hráči: Vojtěch Tomeček – Tomáš Mertl.

Chomutov: J. Laco – Flemming, Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Szathmáry – Vondrka, Huml, Tomica – V. Tomeček, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Skokan, Poletín – Hlava, Chlouba. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.

Plzeň: M. Svoboda – Jones, Moravčík, P. Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán – Gulaš, Mertl, Indrák – Kindl, Stach, D. Kubalík – Kratěna, Kracík, Schleiss – Straka, Preisinger, Kodýtek – Hollweg. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík a Čihák.

Aukro Berani Zlín – Mountfield Hradec Králové 2:1 po sam. nájez.(0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 22. Matějíček (Honejsek, Freibergs), rozh. nájezd Roberts Bukarts – 21. Červený (Vopelka, Koukal) Rozhodčí: Horák, Hejduk – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3 813. Nejlepší hráči: Martin Matějíček – Bedřich Köhler.

Zlín: Kašík – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Valenta, O. Horák – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Popelka, O. Veselý – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš – Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.

Hradec Králové: Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík. Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandič – Vopelka, Koukal, Červený – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jarůšek, Zigo, J. Dvořák. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.

HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)

Branky – nahrávky: 20. Vondráček (Tomášek), 26. Treille (Tomášek), 30. Quenneville (P. Sýkora, Rolinek), 42. J. Sýkora (Rolinek, Bojko) – 32. Haščák (T. Svoboda, O. Němec), 37. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 46. Zaťovič (M. Erat), 55. H. Zohorna, 58. Mallet (Nahodil, Malec). Rozhodčí: Šír, Sýkora – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5, Kacetl (Pard.) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7 755. Nejlepší hráči: Tomáš Vondráček – Tomáš Svoboda.

Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Hunkes, Trončinský, Mojžíš, Čáslava, Ščotka – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Quenneville, Dušek, M. Kaut. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat, J. Hruška, Zaťovič – Haščák, V. Němec, T. Svoboda – Vincour, L. Čermák, Dočekal – H. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Haken.

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 13. Pech (Kalina, Forman), 17. Smejkal (Nedomlel, Pech), 20. Reichenberg, 29. Říčka (Reichenberg), 31. Kudrna (T. Pavelka), 34. Černoch (Uher), 43. Forman (Pech, Kalina) – 55. Ordoš (Pyrochta, Jašek). Rozhodčí: Pešina, Hribik – Frodl, Špůr. Vyloučení: 7:5, Nedomlel (Sp.) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8 032. Nejlepší hráči: Lukáš Pech – Jan Ordoš.

Sparta Praha: Aittokallio – Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Zámorský, Nedomlel, Kalina, Mikuš – Forman, Reichenberg, Říčka – Klimek, P. Vrána, J. Hlinka – Smejkal, Pech, Kumstát – Kudrna, Černoch, Uher. Trenéři: Kalous a Nedvěd.

Liberec: Will (21. Stezka) – Pyrochta, Ševc, Plutnar, Jánošík, Kolmann, Derner, Havlín – Bakoš, Bulíř, Jašek – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – Hrabík, D. Špaček, A. Dlouhý. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Program Tipsport extraligy:

Neděle 1. října – 9. kolo: 17:00 HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera, 17:00 Mountfield Hradec Králové – BK Mladá Boleslav, 17:00 HC Olomouc – HC Sparta Praha, 17:00 Aukro Berani Zlín – HC Oceláři Třinec, 17:30 HC Škoda Plzeň – HC Dukla Jihlava, 17:30 HC Verva Litvínov – Piráti Chomutov, 17:40 Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice (ČT sport).

Úterý 3. října – předehrávka 14. kola: 18:30 HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice.

Pátek 6. října – 10. kolo: 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha, 17:20 BK Mladá Boleslav – Aukro Berani Zlín (ČT sport), 17:30 Piráti Chomutov – Mountfield Hradec Králové, 17:30 HC Dukla Jihlava – HC Verva Litvínov, 17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň, 18:00 HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc.