Viktorka porazila Zlín a potvrdila další neporazitelnost!

V pondělní dohrávce 7. kola HET ligy se střetli v plzeňské Doosan Areně dva účastníci základní skupiny Evropské ligy. Domácí nastoupili proti Zlínu, oproti zápasu v Bukurešti opět s gólmanem Matušem Kozáčíkem, na útočném hrotu s Michaelem Krmenčíkem. Naopak hosté s neúspěšnou zápasovou bilancí na hřištích soupeřů.

Domácí začali utkání aktivně a již v 9. minutě mohl otevřít skóre zápasu po Kopicově přihrávce Lukáš Hejda, ale jeho střelu zblízka hostující brankář Dostál výborně vyrazil. Další gólovou šanci, ale proměnili ve 12. minutě, kdy Petržela našel hlavou ve vápně volného Koláře, jeho následnou střelu tečoval hostující obránce a otevřel skóre utkání 1:0. O tři minuty později se radovali viktoriáni podruhé, když si na Kopicův rohový kop naskočil hlavičkou Krmenčík a nedal brankáři Dostálovi žádnou šanci 2:0.

Do první vážnější střelecké akce se dostal po půlhodině hry Vukadinovič, ale jeho snaha skončila vedle pravé tyče. O pět minut později se blýskl hezkým zákrokem brankář Kozáčík, když pohotově míč vyrazil. V následujícím průběhu si hostující hráči nevypracovali žádný souvislejší tlak, přesto dokázali po rychlé akci ve 43. minutě Akpaiovem snížit, do kabin tak odcházely oba celky za stavu 2:1 pro Viktorii.

Po změně stran se obraz hry nepatrně změnil, zejména nátlaková ofenziva ze strany domácích a tak se trenér Vrba rozhodl zlepšit aktivitu střídáním, místo Petržely poslal na hřiště Martina Zemana. Naopak hra Zlína se hodně zlepšila a hned v úvodu si hosté vypracovali dvě vyložené šance. Nejdříve střelu Traorého skvěle vychytal brankář Kozáčik, následně Vukadinovič po úniku, poslal míč technickou střelou mimo tři plzeňské tyče.

V 71. minutě se snažil překonat brankáře Dostála kapitán Daniel Kolář, jenže přestřelil těsně břevno branky. Do dramatického zápasu přišel k posílení ofenzivy slovenský útočník Marek Bakoš, který vystřídal Koláře.

V průběhu závěrečné části se snažil Zlín zvrátit vývoj zápasu, ale přes veškerou snahu, aspoň o vyrovnání se nedostal. V 89. minutě domácí střídají, Krmenčíka nahradil Jakub Řezníček. Vítězné skóre zápasu si nakonec plzeňští pohlídali, zároveň si připsali tři body a dosud neporazitelnost. Na pražskou Slavii mají náskok šesti a Spartu deset bodů.

„Hodnotit zápas budu velice jednoduše. První poločas byl z naší strany velice dobrý, skvělý vstup, vedení dva nula, ale další bohužel zahozené brejkové situace. Druhý poločas byl z našeho pohledu především boj. Byla velká chyba, že jsme z brejkových situací nedokázali vstřelit gól. Když jsme inkasovali v závěru druhého poločasu, bylo jasné, že Zlín nemá co ztratit. Jeho mezihra byla lepší než naše, sbírali balóny, byli na tom lépe, měli lepší postavení. My jsme pouze dobíhali k hráčům a nedokázali jsme zopakovat naši dobrou mezihru z úvodu zápasu,“ řekl trenér Vrba.

„Bylo to velice náročné utkání. V prvním poločase jsme v klidu kombinovali, vedli jsme 2:0, vše hrálo v náš prospěch. Podle mě jsme se vlastním gólem na 1:2 dostali zbytečně pod tlak. Chtěli jsme následně přidat třetí gól, což se nám bohužel nepodařilo, přesto jsme vyhráli, což je nejdůležitější,“ hodnotí chorvatský záložník Živulič

FC Viktoria Plzeň – FC Fastav Zlín 2:1 (2:0)

Branky: 12. Kolář, 15. Krmenčík – 43. Hájek (vl.), ŽK: Bakoš – Bačo, Matějov, Džafič, Rozhodčí: Nenadál – Kotík, Kříž. Diváci: 9128.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Živulič, Hrošovský – Petržela (62. Zeman), Kolář (C), (72. Bakoš), Kopic – Krmenčík (88. Řezníček). Trenér: Pavel Vrba.

Zlín: Dostál – Matějov, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai (86. Beauguel), Traoré (83. Železník), Jiráček (C), Bartošák (81. Džafič) – Vukadinovič, Diop. Trenér: Páník.