MOL Cup: Ve středu doma proti Sokolovu

Před fanoušky FC Vysočina je hned trojice domácích zápasů v rychlém sledu! V neděli 24.9. a 1.10. se v Jihlavě v rámci HET ligy představí moravské fotbalové bašty Ostrava a Olomouc a už tuto středu 20.9. od 17:00 hodin jihlavský tým čeká neméně důležitý zápas 3. kola MOL Cupu proti druholigovému Baníku Sokolov, který vede kouč Pavel Horváth. Jednotné vstupné činí pouhých 50 Kč a v platnosti jsou veškeré aktuální permanentky FC Vysočina!

Vysočina si na domácí zápas MOL Cupu musela počkat skoro dva roky. Naposledy se v Jihlavě v národním poháru v říjnu 2015 představila Olomouc, přičemž šlo o jeden ze dvou duelů osmifinále, z něhož nakonec postoupila Sigma. V uplynulém ročníku nám los přisoudil venkovní zápasy v Pardubicích a v Brně. Nyní nastavil příznivější tvář, když na Vysočinu přijede druholigový Baník Sokolov. Soupeř, s nímž má Vysočina bohaté zkušenosti z druholigových let. Oba týmy proti sobě nastoupili do 12 soubojů, přičemž jejich bilance je vzácně vyrovnaná: 4 – 4 – 4. Poslední duel se uskutečnil v květnu 2012 a oba celky se v Jihlavě rozešly smírně 1:1. Skóre utkání otevřel Marek Jungr, ovšem brzy srovnal Dvorník.

„Chceme, abychom se v zápase proti Sokolovu oklepali z výprasku z Jablonce a zapomněli na něj. K utkání musíme přistoupit jako k mistrovskému utkání. Nic jiného nám ostatně ani nezbývá. Podobu sestavy budeme zvažovat i podle zdravotního stavu. Nelze samozřejmě vyloučit, že šanci dostanou hráči, kteří v posledních duelech nenastupovali v základní sestavě,“ sdělil před pohárovým duelem jihlavský kouč Ivan Kopecký.

Pohled na sokolovskou soupisku nabízí dvě exjihlavská jména. Záložník Jan Kosak je odchovancem FC Vysočina, v jehož dresu nastoupil do 36 zápasů v I. lize a 26 duelů ve II. lize. Barvy Sokolova obléká od ledna 2015 a nyní je kmenovým hráčem tohoto klubu. Útočník Vojtěch Přeučil v Jihlavě zasáhl do 22 utkání nejvyšší soutěže. Na západě Čech se poprvé objevil na jaře 2015, znovu se tam vrátil za půl roku a poté se jeho účinkování v Sokolově změnil v přestup.

Sokolov má ve svém středu i další zajímavé tváře. Na prvním místě je třeba jmenovat začínajícího trenéra a ikonu české nejvyšší soutěže Pavla Horvátha. Ten v Plzni nastupoval s gólmanem Petrem Bolkem. K oporám týmu náleží i stoper Peter Mráz, záložník Petr Glaser či exolomoučtí sourozenci Ševčíkovi.

Připomeňme, že Vysočina do 3. kola MOL Cupu postoupila díky výhře 1:4 na půdě třetiligového Vyškova. Sokolov si cestu do Jihlavy proklestil na základě drtivé porážky Loun a výhry 2:4 nad Zápami.

Vzájemná bilance FC Vysočina a Sokolova: 12 utkání  4 – 4 – 4  13 : 20

Poslední vzájemné utkání: 9.5.2012 – Středeční důležitý duel nic nezměnil na sériích FC Vysočina i Sokolova bez porážky. V 9. minutě poslal domácí do vedení Marek Jungr, ovšem v 17. minutě vyrovnal Josef Dvorník. Ve druhém poločase se již diváci, kterých si do hlediště našlo cestu 2650, branky nedočkali, a tak utkání skončilo 1:1. Konečná remíza znamená, že mezi oběma celky zůstal tříbodový odstup a Vysočině i nadále patří druhá postupová příčka.

FC Vysočina: www.fcvysocina.cz

http://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-doma-remizovala-se-Sokolovem-a-nadale-zustava-druha-2696

Pohároví střelci:

FC Vysočina: 2 – Novotný, 1 –  Štěpánek, Dvořák

Sokolov: 3 – Kosak, 2 – Glaser, Přeučil, 1 – Dvořák Jakub II., Končal, Ševčík, Provod.

Sestava Sokolova v posledním ligovém utkání: Bolek – Tůma, Končal (77. Jakub Dvořák II.), Machek, Hlavatý – Mejdr, Kosak (58. Provod), Glaser, Mráz – Přeučil (66. Dvořák), Strada.

Miroslav Fuks vedoucí marketingu a tiskový mluvčí FCV.,

Napsat komentář