Ze Slovácka vezou tří body, které ubránili i v deseti lidech!

Sobotní utkání sedmého ligového kola HET ligy se v Uherském Hradišti konalo na hřišti nasyceném vodou po celodenním dešti. Prvních pětačtyřicet minut sice nepršelo, ale po přestávce opět začalo, byť jen drobně. Déšť přinesl štěstí Boleslavi, která dohrávala oslabená o vyloučeného Chramostu.

První poločas byli zpočátku opticky aktivnější hráči domácího Slovácka, ovšem Boleslavští postupně hru vyrovnali a ve třetí čtvrthodince zatlačili soupeře k jeho vápnu. Vynutili si několik standardních situací, ale slováckého brankáře Heču mimořádně nezaměstnali. Na druhé straně hřiště si boleslavský gólman Vejmola poradil s jediným slováckým rohem se štěstím a za pomoci spoluhráčů.

Druhý poločas byla Boleslav o poznání aktivnější, než soupeř. Hned z prvního útoku po změně stran získala roh, z dalšího útoku nepřesně střílel Mebrahtu. V 51. minutě po Matějovského kolmici Chramostovu přízemní střelu vyrazil Heča na roh. V 59. minutě Matějovský opět poslal do šance Chramostu, tomu se sice povedlo soupeřova brankáře přehodit, ale o pár centimetrů minul slováckou branku vedle levé tyče. V 61. minutě po Marešově přihrávce nedůrazně vystřelil Přikryl. V 64. minutě se Slovácko dostalo poprvé po přestávce k boleslavské brance a tvrdou Divíškovu ránu Vejmola u levé tyče lapil.

V 65. minutě Chramosta rozehrál pátý boleslavský roh, slovácká defenzíva zapomněla přikrýt Chaluše a ten nikým neatakován z malého vápna zamířil nechytatelně k pravé tyči – 0:1.

Po obdrženém gólu začalo Slovácko více běhat a vynutilo si na chvíli mírnou územní převahu. Boleslavští však byli v defenzívě pozorní a důrazní, v kombinaci byli přesnější a jistější než soupeř. V předposlední minutě Chramosta přehnal bojovnost v osobním souboji na soupeřově vápně, za což byl žlutě napomínán, a protože už před tím v 78. minutě viděl první žlutou kartu, tak musel předčasně opustit hrací plochu. Odešel však zraněný za podpory lékaře a maséra. Při pětiminutovém nastavení Slovácko nevyužilo dva rohové kopy a jejich kanonýr Zajíc z malého vápna hlavičkoval do středu branky, kde byl přichystaný Vejmola, jenž se podruhé za sebou v aktuálním ligovém ročníku radoval z vychytané nuly.

Chceme vyhrávat a posouvat se v tabulce nahoru, zdůraznil Uhrin.

Generální sportovní manažer FK Mladá Boleslav Dušan Uhrin pochválil své svěřence za herní projev v druhém poločase, kdy byli lepší, než soupeř, což také potvrdili vítězným gólem.

Boleslavští podruhé v ligovém zápase neinkasovali ani jeden gól a získali tři body, čímž se posunuli ze suterénu ligové tabulky na jedenáctou příčku. „Slovácko má mladé nebojácné mužstvo, na které jsme se dobře připravili. Jsme všichni hodně rádi, že jsme vyhráli. Měli jsme špatný začátek, utkání jsme zvládli hlavně v druhé půli, kdy jsme podrželi balon. V první půli jsme zbytečně vyhazovali míče ze hřiště a nebyli tolik přesní, jako po přestávce. Potřebovali jsme vyhrát a jsem rád, že Vejmola neinkasoval, ale nic nepřeceňuji, protože liga je dlouhá a my se chceme posouvat v tabulce nahoru. Samozřejmě nám v tomto úsilí pomůže neinkasovat, pro zisk tří bodů stačí vyhrávat 1:0,“ pravil boleslavský kouč Dušan Uhrin a připustil, že jej mrzí vyloučení Chramosty.

Pro čerstvě jmenovaného slováckého trenéra Michala Kordulu, který v týdnu nahradil Stanislava Levého, jenž se posunul na pozici klubového sportovního manažera, byla domácí prohra zklamáním. „Nepodali jsme výkon, jakého jsme schopní, nebyli jsme dobří v kombinaci, ani v obranné fázi, byli jsme daleko od protihráčů, proto nás Boleslav přehrála. Prohráli jsme zaslouženě,“ řekl Michal Kordula.

1.FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Gól: 65. Chaluš. Rozhodčí: Berka – Wilczek, Myška. ŽK: Reinberk, Hofmann – Mebrahtu, Chramosta. ČK: Chramosta. Diváků: 3 967.

Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek – Petr (72. Rezek), Navrátil, Daníček, Machalík (81. Hellebrand), Havlík – Kubala (56. Zajíc). Trenér: Michal Kordula.

Mladá Boleslav: Vejmola – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Přikryl, Matějovský (76. Levin), Hubínek, Mareš – Mebrahtu (64. Komličenko), Chramosta. Trenér: Dušan Uhrin ml.