První výhry Olomouce a Hradce!

Ve 4. kole nejvyšší hokejové soutěže pouze Kometa vyhrála na soupeřově hřišti – Derby ocelářů skončilo vítězstvím  Třince – V Chomutově a v Hradci rozhodlo o vítězi prodloužení.

S výjimkou hokejistů Zlína byli ve čtvrtém kole Tipsport extraligy úspěšní domácí. Po vítězstvích Olomouce nad Libercem a Hradce Králové v prodloužení nad Plzní už nikdo není bez bodového zisku.

Na Moravě byla středem pozornosti dvě derby,  zatímco brněnská Kometa excelovala ve Zlíně v duelu s 20 vyloučenými hráči, v ocelářském derby po vyrovnaném boji zvítězil Třinec nad Vítkovicemi těsně 3:2.

Po debaklu v  Plzni se vzchopila Olomouc, která poměrně hladce zdolala Liberec 3:0, zatímco Hradec první body získal nad Plzní až ve 4. minutě prodloužení. Také v Chomutově se rozhodlo o vítězství domácích Pirátů v nastaveném čase. Nechybělo mnoho a Piráti přišli o vítězství nad Jihlavou v normální hrací době. V 57. minutě  totiž vedla Dukla 3:2 a díky proměněnému trestnému střílení Růžičky pak došlo k prodloužení, které v 65. minutě vítězným gólem ukončil Sklenář.

Druhé vítězství vybojovala Mladá Boleslav, která v každé třetině o gól předčila obětavě bojující pardubické hráče. Vítězný tým se posunul v tabulce na šesté místo.

Pro úpravy plochy v  pražské O2 aréně pro blížící se tenisový Laver cup bylo odloženo utkání Sparty s Litvínovem na 10. října.

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky – nahrávky: 8. Marcinko (Martin Růžička, Rákos), 15. Marcinko (Hrňa, Roth), 24. Marcinko (Hrňa, Roth) – 21. Tybor (Baranka), 31. D. Květoň (Roman, Hrbas). Rozhodčí: Šír, Pražák – Tošenovjan, Rampír. Vyloučení: 6:5, Klok (Vít,) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 5 143. Nejlepší hráči: Tomáš Marcinko – Radoslav Tybor.

Třinec: Hrubec – Linhart, Adámek, Jank, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Dravecký, Marosz, Irgl – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa. Trenéři: Varaďa a Zadina. Vítkovice: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Puzič – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, P. Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – Kurovský, Š. Stránský, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava 4:3 po prodl. (0:0, 2:1, 1:2 – 1:0)

Branky – nahrávky: 25. Mrázek (Koblasa, Valach), 31. Tomica (Huml, Grman), 58. V. Růžička, 65. Sklenář (V. Růžička, Mrázek) – 32. Žálčík (Kajínek), 52. R. Hubáček (Šidlík, Čachotský), 57. F. Seman (Čachotský). Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Flégl, Polonyi. Vyloučení: 8:2. Využití: 0:2. Diváci: 4 358. Nejlepší hráči: Marek Tomica – Lukáš Žálčík.

Chomutov:  Laco – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Koblasa, V. Růžička, Sklenář – Poletín, Skokan, Chlouba – Lauko, Šťovíček, Hlava. Trenéři: Růžička starší, Martínek a Šťastný. Jihlava: Volden – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek, Ulrych – Macík, J. Skořepa, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Diviš, R. Hubáček, Váňa. Trenéři: Vlk a Zeman.

BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 10. Kotvan (Žejdl, Látal), 14. Kousal (Žejdl, Látal), 23. Orsava (Najman, Knot), 49. Lenc (P. Musil, Kotvan) – 16. Wishart (Cardwell, Vondráček), 31. Cardwell (M. Kaut, Wishart). Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Brejcha, Zavřel. Vyloučení: 6:6, Quenneville (Pard.) 5 minut do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3 680. Nejlepší hráči: Jakub Orsava – Jacob Cardwell.

Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Kotvan, Hrdinka, J. Říha, Němeček, Knot – Lenc, P. Musil, Pacovský – Valský, T. Knotek, Urban – Orsava, Žejdl, Látal – Pabiška, Najman, Martin Procházka – Kousal. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Trončinský, Holland, Čáslava, Ščotka, Voženílek – Vondráček, Tomášek, M. Kaut – Bojko, Poulíček, J. Sýkora – Perret, Dušek, P. Sýkora – Starý, Beran, Quenneville. Trenéři: Holaň, Janecký a Marek.

Aukro Berani Zlín – HC Kometa Brno 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky – nahrávky: 24. Mallet (V. Němec, H. Zohorna), 38. M. Erat (T. Svoboda), 39. H. Zohorna (Gulaši), 51. Vincour. Rozhodčí: Horák, Hradil – Frodl, Ganger. Vyloučení: 10:10, Rob. Bukarts (Zl.) do konce utkání. Diváci: 4 132. Nejlepší hráči: Libor Kašík – Martin Zaťovič.

Zlín: Kašík – Matějíček, Řezníček, Freibergs, Ferenc, Žižka, Padrnos – O. Veselý, P. Sedláček, Rih. Bukarts – Kubiš, Honejsek, Rob. Bukarts – Šťastný, Popelka, Okál – Klhůfek, J. Ondráček, M. Kratochvíl. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.

Brno: Vejmelka – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Bartejs, Malec, F. Král – T. Svoboda, Hruška, M. Erat – Zaťovič, Nahodil, Vincour – Mallet, V. Němec, H. Zohorna – Haščák, J. Káňa, Dočekal. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Haken.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 21. Laš (J. Knotek), 42. Holec (Skladaný), 60. Burian (Ondrušek). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, Škůrek 10 minut – Ševc 5 minut do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3 721. Nejlepší hráči: Branislav Konrád – Dominik Lakatoš.

Olomouc: Konrád – J. Galvas, L. Galvas, Ondrušek, Škůrek, Vyrůbalík, Houdek – Laš, J. Knotek, Buc – Eberle, R. Vlach, Burian – Herman, Holec, Skladaný – Jergl, Strapáč. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.

Liberec: Will – Derner, Ševc, Šmíd, Pyrochta, Mojžíš, Jánošík – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Bakoš – Bartovič, Jašek, J. Stránský – D. Špaček, Vantuch. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Mountfield Hradec Králové – HC Škoda Plzeň 4:3 po prodl. (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 30. Cibulskis (J. Bednář, Gregorc), 40. Kukumberg (Vopelka), 44. Koukal (Zigo, Jarůšek), 64. Džerinš (Zigo, Jarůšek) – 7. Hollweg (Preisinger, D. Sklenička), 33. D. Kubalík, 56. D. Kubalík (Stach, Gulaš) Rozhodčí: Bejček, Pešina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:2. Diváci: 4 409. Nejlepší hráči: Petr Koukal – Dominik Kubalík.

Hradec Králové: J. Sedláček – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandić – J. Bednář, Džerinš, Šimánek – Jarůšek, Koukal, Zigo – Köhler, Kukumberg, Vopelka – J. Dvořák, Miškář, Čáp. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.

Plzeň: M. Svoboda – P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Moravčík – Gulaš, Mertl, Schleiss – Straka, Stach, D. Kubalík – Kratěna, Kracík, Kindl – Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík a Čihák.

Neděle 17. září – 5. kolo:

16:00 HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice. 16:00 HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín, 16:30 HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha, 17:00 Mountfield Hradec Králové – HC Oceláři Třinec, 17:00 HC Kometa Brno – Piráti Chomutov, 17:20 HC Verva Litvínov – HC Olomouc.

Úterý 19. září – dohrávka 5. kola:

18:00 Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav

Čtvrtek 21. září – předehrávka 6. kola:

17:00 HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec

Pátek 22. září – 6. kolo:

17:30 Piráti Chomutov – HC Vítkovice Ridera, 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň, 17:30 Aukro Berani Zlín – HC Verva Litvínov, 18:00 HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava.