Debakl Olomouce a Sparty!

V Brně zhasla Kometa – V čele Chomutov s plným počtem bodů – Na konci tabulky stále Hradec a Olomouc- Tři střelci hattricků.

Ve třetím kole hokejové Tipsport extraligy nebyla nouze o překvapivé výsledky. Především je to dvouciferný debakl Olomouce v Plzni a těžká prohra Sparty v Ostravě a pak prohra Komety doma s Mladou Boleslaví, která si tak připsala poprvé tříbodový zisk.

Na vítězné vlně je Chomutov, po vítězství v Pardubicích postoupil do čela s plným bodovým ziskem, naopak Sparta po prohře  1:6 s Vítkovicemi klesla na sedmé místo. A  vítězné Vítkovice postoupily na druhé místo.

V Brně málokdy Kometa prohrává. Tentokrát  zhasla v samém závěru třetí třetiny, kdy mezi 52. a 56. minutou  Urban dvěma góly rozesmutnil domácí fanoušky v tradičně vyprodané hale. Také v Litvínově domácí Verva třemi góly v  poslední třetině v rozpětí osmi minut dala Hradci všechny tři góly. Hradečtí hokejisté stejně jako Olomoučtí stále zůstávají jediní bez bodu.

Druhá vítězství  vybojovaly Třinec a Liberec.  Třinec měl  tříbodový zisk v Jihlavě jistý už před polovinou zápasu, ale Liberec doma otáčel skóre až v poslední třetině. Do 46. minuty prohrával 0:2 a potom dal tři branky, vítěznou do zlínské sítě v poslední minutě vstřelil Lakatoš.

V  Ostravě a v  Plzni, v utkáních, kde padlo celkem 17 branek, se zrodili tři tříbrankoví střelci. Hattrickem se vyznamenali vítkovický Květoň a  plzeňští útočníci Mertl a Kubalík.

HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky – nahrávky: 52. P. Sýkora (Perret, Poulíček) – 20. Flemming (Valach, Vondrka), 33. Vondrka (Tomica, Huml), 46. Vondrka, 59. V. Růžička (Sklenář). Rozhodčí: Pražák, Souček – Barvíř, Špůr. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 6237. Nejlepší hráči: Jordann Perret – Michal Vondrka.

Pardubice: Kacetl – Holland, Trončinský, Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, M. Voženílek – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – M. Kaut, Tomášek, Quenneville – Vondráček, Bojko, Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Chomutov: J. Laco – Flemming, Rašner, Valach, Mrázek, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička ml., Sklenář – V. Tomeček, Lauko, Koblasa – Hlava, Chlouba, Poletín. Trenéři: Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky – nahrávky: 17. D. Květoň, 19. D. Květoň (Dej, Lev), 25. Hrbas (Olesz, P. Zdráhal), 40. O. Roman (Tybor), 47. Š. Stránský (Kurovský), 47. D. Květoň (O. Roman) – 49. T. Pavelka (Kalina, Říčka). Rozhodčí: Horák, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6427. Nejlepší hráči: David Květoň – Andrej Kudrna.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz – Dej, Kolouch, Kucsera – Szturc, Š. Stránský, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Sparta Praha: Honzík – Zámorský, Dvořák, Kalina, Pavelka, Mikuš, Nedomlel – Reichenberg, Vrána, Hlinka – Kudrna, Pech, Kumstát – Forman, Klimek, Říčka – Saponari, Černoch, Uher. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 10:0 (2:0, 3:0, 5:0)

Branky – nahrávky: 5. Mertl (Straka), 12. Kindl (Kodýtek, Kratěna), 22. D. Kubalík (Stach, Indrák), 36. Stach (D. Kubalík), 36. Kratěna (Kracík), 44. Indrák (Pulpán, Mertl), 49. D. Kubalík (Stach, P. Kadlec), 50. Mertl (Gulaš, Straka), 53. Mertl (Gulaš), 54. D. Kubalík (Stach). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:6, Strapáč (Olomouc) na 10 minut. Diváci:4 481. Nejlepší hráči: Tomáš Mertl – Jan Knotek.

Plzeň: M. Svoboda – Kadlec, Kvasnička, Sklenička, Pulpán, Jones, Moravčík – Gulaš, Mertl, P. Straka – Indrák, Stach, D. Kubalík – Kratěna, Kracík, Kindl – Schleiss, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Hanzlík.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Houdek, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, L. Galvas, J. Galvas – Buc, J. Knotek, Strapáč – Skladaný, Sundher, Burian – R. Vlach, Herman, Holec – Jergl, Řípa, Laš. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.

HC Dukla Jihlava – HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, M. Doudera), 26. Jank (Rákos, Martin Růžička). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:7. Diváci: 5 296. Nejlepší hráči: Tomáš Jiránek – Jiří Polanský.

Jihlava: Volden – De La Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, Ulrych, Kajínek, Váňa – Macík, J. Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Protasenja, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a Zeman.

Třinec: Hrubec – Adámek, Linhart, Roth, Jank, D. Musil, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Svačina, Polanský, Adamský – Irgl, M. Kovařčík, Dravecký – Hrňa, CIenciala, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

HC Verva Litvínov – Mountfield Hradec Králové 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky – nahrávky: 52. Sörvik (J. Černý), 58. J. Černý (F. Lukeš), 59. Trávníček (Nicholls). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – Brejcha, Frodl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4 485. Nejlepší hráči: Michael Petrásek – Jakub Sedláček.

Litvínov: Petrásek – Sörvik, Dietz, Gula, Kubát, Z. Sklenička, Baránek, L. Doudera – Jánský, V. Hübl, Lukeš – J. Černý, M. Hanzl, Nicholls – Hořava, Gerhát, Trávníček – J. Doležal, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík a Stránský.

Hradec Králové: Sedláček – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandič – Šimánek, Džerinš, Köhler – Jarůšek, Koukal, Červený – Bednář, Kukumberg, Vopelka – J. Dvořák, Zigo, Miškář. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky – nahrávky: 21. Zaťovič (Krejčík, M. Erat), 45. M. Erat (Krejčík, Zaťovič) – 13. T. Knotek (Urban), 52. Urban (Valský, J. Říha), 56. Urban Rozhodčí: Kika, Šír – Hanzlík, Rampír. Vyloučení: 4:4, Stříteský (Ml. Bol. ) na 5 minut, do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 7 039. Nejlepší hráči: Jakub Krejčík – Tomáš Urban.

Brno: Čiliak – O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král – T. Svoboda, J. Hruška, M. Erat – Vincour, V. Němec, Zaťovič – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Haščák, Dočekal, J. Káňa. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Haken.

Mladá Boleslav: Maxwell – Kotvan, Hanzlík, Říha, Hrdinka, Stříteský, Němeček, Knot – P. Musil. Klepiš, Lenc – Urban, T. Knotek, Valský – Orsava, Žejdl, Látal – Pacovský, Pabiška, M. Procházka. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Bílí Tygři Liberec – Aukro Berani Zlín 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)

Branky – nahrávky: 47. J. Stránský (Šmíd, Bartovič), 56. Bulíř (Ševc, P. Jelínek), 60. Lakatoš (Pyrochta, Ševc) – 8. Žižka (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 11. Okál (Freibergs, Řezníček). Rozhodčí: Bejček, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:11, Jelínek (Liberec) na 10 minut. Využití:1:0. Diváci: 3 840. Nejlepší hráči: Lukáš Jašek – Libor Kašík.

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Plutnar, Šmíd, Jánošík, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Ordoš – J. Stránský, Jašek, Bartovič – Hrabík, Vantuch, D. Špaček.. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Zlín: Kašík – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, O. Horák, Žižka, Padrnos – Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý – Roberts Bukarts, Šťastný, Rihards Bukarts – Okál, Popelka, Kubiš – Fryšara, M. Kratochvíl, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Neděle 17. září – 5. kolo:

16:00 HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice, 16:00 HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín, 16:30 HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha, 17:00 Mountfield Hradec Králové – HC Oceláři Třinec, 17:00 HC Kometa Brno – Piráti Chomutov, 17:45 HC Verva Litvínov – HC Olomouc (ČT sport), 18:00 Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav.