Sparta porazila s Rosickým po dobrém výkonu Karvinou!

Sparta nastoupila do zápasu 6. kola HET ligy po reprezentační přestávce proti Karviné  v základní sestavě s Tomášem Rosickým, který po sedmnácti letech návratu na Letnou vsítil vedoucí gól a zároveň povzbudil své spoluhráče k dobrému výkonu a zaslouženému vítězství 2:0, které potvrdil ve druhém poločase David Hovorka.

Karviná přijela na Letnou s jediným cílem po třech porážkách konečně bodovat, jenže jejich snaha o úspěšný výsledek vyzněla naprázdno.

Domácí začali utkání velice důrazně a hned v úvodu se dostali do brankových příležitostí a rohů. Naopak hosté se spíš zaměřili na zajištěnou defenzivu a rychlé kombinační situace, které ale končily před velkým vápnem.

Ve 13. minutě se dostali hosté po úniku přes obránce do šance, ale pokus Budinského o vedení skončil v náručí brankáře Dúbravky. Na druhé straně po ideálním centru z pravé strany nedokázal proměnit první velkou šanci David Lafata, který ve skluzu poslal míč vedle brankové tyče.

V 17. minutě vypukla sparťanská velká radost, když se trefil pod břevno po centru z odraženého míče prvním gólem po návratu na Letnou Rosický 1:0.

Hra se v následujících minutách vyrovnala a hosté si vypracovali dvě gólové příležitosti, nejprve po centru z pravé strany, střela Letiče těsně minula pravou tyč. Hned po několika minutách si na centr z levé strany naběhl hlavou Remirez, ale jeho snaha skončila v náručí domácího gólmana.

Závěr prvního poločasu proběhl bez jakéhokoliv herního tlaku a do kabiny odcházeli víc spokojeně sparťané s jednobrankovým náskokem.

Hned v úvodu druhého poločasu zahrozili hosté, ale střelu Budinskhého z dvaceti metrů vytáhl perfektním zákrokem nad branku gólman Dúbravka. Sparta odpověděla po centru Rosického na volného Šurala, jehož přesnou hlavičku zlikvidoval brankář Berkovec, který zneškodnil i následnou střelu Rosického.

V 51. minutě se sparťané radovali po druhé po rohovém kopu, když míč ve skrumáži propadl k volnému Hovorkovi, který nedal hostující obraně a gólmanu Berkovcovi žádnou šanci a navýšil vedení na 2:0.

Sparta se po druhém gólu začala víc prosazovat, takže dostala soupeře pod tlak a utkání se převážně odehrávalo na jeho polovině. Přesto se Karviná snažila několikrát o zkorigování nepříznivého skóre, jenže domácí obrana je k ničemu nepustila.

Závěr zápasu už sparťané bez potíží kontrolovali, ze hry odešel za bouřlivého potlesku Rosický, kterého nahradil Srdjan Plavšič, který mohl přidat třetí gól, jenže jeho brejku zlikvidoval vyběhnuvší brankář Berkovec, následná dorážka Václava Kadlece do odkryté branky skončila vysoko nad.

Sparta si připsala druhé úspěšné vítězství od začátku ligy a sebevědomí před nedělním důležitým zápasem v pražském derby na Slávii.

AC Sparta Praha – MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 17. Rosický, 54. Hovorka. Rozhodčí: Nenadál – Koval, Kříž. Diváci: 9 320.

Sparta: Dúbravka – Zahustel, Mareček, Hovorka, Costa – Mandjeck, Sáček (58. M. Frýdek), Rosický (85. Plavšić) – Šural (62. V. Kadlec), Lafata, Biabiany. Trenér: Stramaccioni.

Karviná: Berkovec – Košťál, Kalabiška, Moravec, Eismann (56. Štepanovský), Hošek, Budínský (68. Weber), Ramirez, Letić, Panák, Janečka (73. Smrž). Trenér: Weber.