Jablonec si připsal první vítězství!

Trenér Klucký udělal pro utkání 5. kola HET ligy s účastníkem Evropské ligy Zlínem hned několik změn v základní sestavě. Na kraj obrany se vrátil Janković, do zálohy Zelený, na hrot se posunul Tecl. Jablonečtí vybojovali zasloužené vítězství 2:0, když autory gólů byl Tecl a Mihálík.

Samý úvod zápasu přinesl velkou příležitost pro hostující tým, na naší pravé straně se uvolnil Holzer, našel před brankou zcela osamoceného Železníka, ten ale v tutovce naštěstí překopl odkrytou branku. Jablonec odpověděl šancí Masopusta, který se dostal až před brankáře Dostála, ten mu ale vystihl pokus o kličku. Hra se nadále přelévala ze strany na stranu, hostující Podio vyslal zajímavý, ale nepřesný pokus z dálky, domácí Masopust postupoval do vápna z úhlu, ale střelu mu stačili hostující obránci tečovat nad břevno.

V 17. minutě se mohli už radovat domácí a fanoušci, když se Janković uvolnil na pravé straně, přesným centrem našel Tecla, který zařídil vedení 1:0. Jankovič byl u další akce ve 27. minutě, do zakončení poslal Tecla, jenže ten nastřelil brankáře Dostála a vyražený balon pak zkoušel poslat do šibenice Trávník, ale proti jeho střele se vytáhl senzačním zákrokem hostující brankář. Před poločasem předvedl mohutný sprint podél tribuny Hanousek, ale ani z jeho centru nevzniklo větší nebezpečí pro hostující branku.

Do druhé půle již nenastoupil domácí Mehanoviće a do hry přišel Mihálik. Střídání slavilo úspěch hned po třech minutách hry, kdy Mihálik  po ideálním vysunutí od Kubisty navedl míč z kraje hřiště na střed, a podél brankáře poslal Jablonec do dvoubrankového vedení 2:0.

Ševci po druhé inkasované brance přidali na důrazu, drželi víc míč na svých kopačkách a neustále se snažili střeleckými pokusy o vyrovnání, s tvrdou střelou Podia si poradil brankář Hrubý. Jablonec se v těchto fázích utkání zaměřil spíš brejky, nejprve unikl Kubista, ale finální přihrávku dokázal Jiráček odvrátit k vlastnímu brankáři. Podruhé při jabloneckém protiútoku vyběhl z branky proti Teclovi brankář Dostál, který odehrál míč do zámezí. Z následné standardní situace poslal odražený balon bez přípravy metr nad břevno Janković.

Sedmnáct minut před koncem zápasu fauloval v útočné fázi Trávníka zezadu Podio a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Jablonec mohl přidat v závěru další branky, nejdříve nevyřešil dobře přečíslení Mihálik, vzápětí jeho střelu odvrátila hostující obrana. Jablonec si nakonec utkání pohlídal a zároveň se dočkal prvního tolik touženého vítězství v nové sezoně.

„Jeli jsme sem s odhodláním pokusit se Jablonec potrápit. Věděli jsme, že budou obrovsky nachystaní, protože jim nevyšlo poslední domácí utkání. Přesto jsme měli v první minutě vyloženou situaci, ale kopli jsme to vedle a tím jsme vlastně asi zkazili celé utkání. Pak to bylo o dobývání brány, jenže my nemáme agresivní útočníky. Náš fotbal je jen po vápno a dál jsme neškodní. Naše hra je neplodná, nemá efektivitu, a tím se propadá hlouběji a hlouběji. Jsem z toho celý rozmrzelý a dneska jsem ten fotbal protrpěl,“ přiznal zklamaně rozhozený kouč Fastavu Zlín Páník.

„Bylo to velmi důležité utkání, nutně jsme potřebovali už vyhrát. Hráči to asi vnímali, my jsme se jim v týdnu snažili tolik nepřipomínat důležitost toho utkání. Jenže soupeře jsme hned v první minutě pustili do obrovské gólové šance, kterou zaplaťpánbůh netrefili. Nevím, jestli je to o nějaké koncentrovanosti, ale je to varující, stalo se nám to teď ve dvou zápasech po sobě,“ nebyl spokojený jablonecký lodivod a pokračoval. „Pak jsme ale vedli po hezkém gólu Standy Tecla. Chtěli jsme přidat druhou branku, jenže se mi úplně nelíbila hra, neovládali jsme střed hřiště, proto jsme tam poslali Mihálika. Ten dal gól a to nás uklidnilo. Nechtěli jsme soupeři nechat dovolit dát kontaktní branku. Pro nás je to hrozně důležité cenné vítězství,“ byl nakonec rád za tříbodový zisk trenér Jablonce Klucký.

trenér Klucký byl na pozápasové tiskové konferenci spokojený

Stanislav Tecl, Ondřej Mihálik a Tomáš Čížek hodnotí vítězný zápas v rozhovoru na webu

FOTOGALERIE: FK Jablonec – FC Fastav Zlín

FK Jablonec – Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 18. Tecl, 48. Mihálik. Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Antoníček.
ŽK: Trávník, Kubista – Jiráček, Podio, Bartošák, Kopečný. ČK: 84. Podio.
Diváci: 2 950.
Jablonec: Hrubý – Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek – Masopust (66. Doležal), V. Kubista, Trávník, Zelený – Mehanovič (46. Mihálik), Tecl (90.+2 Jovovič). Trenér: Klucký.

Zlín: Dostál – Matejov, Janíček, Gajič, Bartošák – Traoré, Jiráček – Ekpai (84. Kopečný), Podio, Holzer (66. Džafič) – Železník. Trenér: Páník.