Musíme si odpočinout a připravit se na Baník

Fotbalisté plzeňské Viktorie přivítají v 5. kole HET ligy v Dossan areně ligového nováčka z Ostravy. S ostravským Baníkem se viktoriáni utkají v neděli od 18:30 hodin a jejich cílem, bude dál pokračovat v dobré herní a výsledkové formě. Potvrdil stoper Lukáš Hejda a záložník Martin Zeman.

Postupem do skupiny Evropské ligy odpadl z Viktorky psychický tlak. „Hodně se nám ulevilo,“ přiznává obránce Lukáš Hejda. „Teď potřebujeme opět nabrat síly, neboť s Baníkem to bude těžký zápas,“ dodal. Rovněž hovořil Martin Zeman: „Pro všechny je postup velká úleva. Chtěli jsme hrát evropské poháry a po vypadnutí z Ligy mistrů byla pro nás jediná povinnost postoupit do Evropské ligy. Nakonec jsme to zvládli,“ říká.

„Někomu svědčí masáže, ale hlavně se osvědčilo chození do ledu a střídat teplou a studenou. Každý to má individuální,“ říká Lukáš Hejda. „Po tréninku máme na stadionu wellness, takže dáme nohy do ledu, dopřejeme si masáže a vířivku. Není to nic speciálního, klasické vyzkoušené věci. Ale je důležité se připravit na zápas co nejlépe,“ doplňuje Martin Zeman.

Viktoriáni jsou si vědomi, že zápas s baníkovci nebude procházka růžovým sadem. „Zároveň si myslím, že to bude hlavně o nás. Chceme hrát svůj fotbal, neboť přijde hodně lidí, snad to zvládneme,“ říká Zeman. „Baník bude hrát na dva útočníky, nemají u nás co ztratit. Nečekám, že by hráli zajištěnou defenzivu, naopak si myslím, že budou odvážní a důrazní, takže to bude dobré utkání,“ řekl Hejda.

Čtsa, kc,