Trenér Josef Jandač nominoval na dvojzápas se Slováky 14 nováčků

Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač nominoval na dvojutkání se Slovenskem, které se bude hrát 23. srpna v Třinci a 24. srpna v Žilině, 23 hokejistů.

V nominaci figurují brankáři Patrik Bartošák (HC Vítkovice Ridera) s Miloslavem Svobodou (HC Škoda Plzeň), obránci Tomáš Dvořák (HC Sparta Praha), Petr Kalina (HC Sparta Praha), Lukáš Klok (HC Vítkovice Ridera), David Musil (HC Oceláři Třinec), David Němeček (HC Škoda Plzeň), Filip Pyrochta (Bílí Tygři Liberec), David Sklenička (HC Škoda Plzeň) a Libor Šulák (Pelicans Lahti/Detroit Red Wings), útočníci Martin Hanzl (HC Verva Litvínov), Jakub Herman (HC Olomouc), Miroslav Indrák (HC Škoda Plzeň), Richard Jarůšek (Mounfield HK), David Kaše (Mora IK), Radan Lenc (BK Mladá Boleslav), Pavel Musil (BK Mladá Boleslav), David Stach (HC Škoda Plzeň), Petr Straka (HC Škoda Plzeň), David Tomášek (HC Dynamo Pardubice), Vojtěch Tomeček (Piráti Chomutov), David Šťastný (Aukro Berani Zlín) a Dominik Uher (HC Sparta Praha).

Ve dvojutkání se tak představí 14 nováčků (Patrik Bartošák, Miloslav Svoboda; Petr Kalina, David Němeček, Filip Pyrochta; Martin Hanzl, Jakub Herman, Miroslav Indrák, David Kaše, David Stach, Petr Straka, Vojtěch Tomeček, David Šťastný a Dominik Uher). Nejzkušenějším hráčem výběru je Richard Jarůšek (18/3), reprezentační zkušenosti mají i Radan Lenc (8/2), Libor Šulák (8/0), Tomáš Dvořák (6/0), Lukáš Klok (5/0), David Sklenička (5/0), David Tomášek (3/1), David Musil (3/0) nebo Pavel Musil (1/0). Věkový průměr činí 22,9 roku, nejstaršími nominovanými hokejisty jsou Radan Lenc s Richardem Jarůškem (ročník 1991), nejmladšími Petr Kalina a David Kaše (ročník 1997). Česká reprezentace se sejde v neděli 20. srpna v Třinci, kde se bude od pondělí připravovat.

Po rozdělení státu se čeští a slovenští hokejisté poprvé střetli v roce 1994 na olympijském turnaji v Lillehammeru a zatím naposledy v dubnu 2015 v Jihlavě. Celkem mezi sebou sehráli 60 utkání s bilancí 40 výher, 7 remíz, 13 porážek a skóre 214:129 ve prospěch České republiky. V Třinci se česká reprezentace představí potřetí v historii – v srpnu 1998 tady porazila 2:0 mužstvo Slovenska a v únoru 2016 na samostatné nájezdy 3:2 tým Ruska.

Realizační tým:

Generální manažer: Milan Hnilička. Hlavní trenér: Josef Jandač. Asistenti: Jiří Kalous a Jaroslav Špaček. Trenér brankář: Petr Jaroš. Video trenér: Denis Havel. Kondiční trenér: Michal Hamršmíd Lékař: MUDr. Dušan Singer. Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš. Kustodi: Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček. Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Hlavní trenér: Josef Jandač:

Program utkání:

Středa 23. srpna: 17:00 Česko – Slovensko (Třinec)

Čtvrtek 24. srpna: 17:00 Slovensko – Česko (Žilina)

Čtsa, foto, audi, www.cslh.cz