Fitness data 3. kola ovládli jihlavský Hronek s rychlíky ze Slovácka

Pohled do fitness dat třetího kola nabídl zajímavý pohled zejména co se týče sprinterů. Na špici této statistiky se totiž umístili hned dva hráči Slovácka, a to Tomáš Zajíc s Janem Navrátilem. Nejlepším maratóncem se zase ukázal být Petr Hronek z Jihlavy, nejvyšší maximální rychlost pak vyvinul sparťan Jonathan Biabiany.

Skvělou sobotu prožili hráči Slovácka, kteří na svém stadionu rozjezdili Ostravu 5:2. Navrátilce do první ligy domácí předčili v nasazení i rychlosti, což se projevilo také ve fitness datech. Nejlepšími sprintery 3. kola se totiž stali dva borci z kádru Stanislava Levého – útočník Tomáš Zajíc se záložníkem Janem Navrátilem. 

Zajíc urazil ve sprintu úctyhodných 390 metrů, Navrátil „jen“ 361. Prvně jmenovaný navíc vstřelil už svůj druhý gól v sezoně, kterým Slovácko nastartoval k vítězství. Až za nimi se v žebříčku sprinterů umístili třetí Rudolf Reiter (Bohemians), čtvrtý Bronislav Stáňa (Baník) a pátý Matěj Hanousek (Jablonec). Z týmu Sparty byl stejně jako v minulém kole nejlepší celkově osmý Jonathan Biabiany, který navíc vyvinul nejvyšší rychlost ze všech. Devatenáctou pozici mezi sprintery obsadil jihlavský středopolař Petr Hronek, jenž ale dominoval na poli vytrvalců. Naběhal totiž rovných 12 039 metrů, což bylo nejvíc ze všech. Na body ze hřiště silné Slavie to sice nestačilo, talentovaný záložník však jen potvrdil, proč je už delší čas v hledáčku i větších klubů, než je ten z Vysočiny.

Druhou největší porci metrů naběhal brněnský Miloš Kratochvíl, který byl nejlepším maratoncem Zbrojovky v každém z dosavadních tří kol. Tentokrát naběhal přesně 12 tisíc metrů, což je zatím jeho sezonní maximum. Moravany to však k první výhře v ročníku nepřivedlo, neboť doma s Bohemians jen remizovali 0:0.

V první desítce maratónců se pak umístili také dva hráči Liberce, konkrétně třetí Petr Ševčík s pátým Radimem Breitem. Mezi ně se vklínil jablonecký Michal Trávník. Jako šestý skončil slávista Ruslan Rotaň. Mezi týmy toho opět nejvíc naběhalo mužstvo Bohemians (117 277 m), které tak obnovilo prvenství z minulého kola. A to i přesto, že si v Brně připsalo zhruba o kilometr méně než doma s Karvinou. Druhými nejpilnějšími běžci 3. kola byli fotbalisté Slavie, třetí pozici brali borci Slovácka. Ti také urazili nejvíc metrů ve sprintu, o což se nejvíc přičinili právě Zajíc s Navrátilem.

Čtsa, www.hetliga.cz