Mistrovství světa na ploché dráze mládeže do 250 ccm

Na pražském stadionu Markéta se již za měsíc uskuteční Mistrovství světa na ploché dráze mládeže do 250 ccm. 32 závodníků do 17 let ze 14 zemí budou v úterý 29. 8. bojovat o postup do finále a to hned ve dvou semifinále. Z každého postupuje osm jezdců. První semifinále je naplánováno na 14. hodinu a druhé semifinále na 18. hodinu. Vstup na oba úterní závody je zdarma.

Šance na triumf v této kategorii mají nejen zahraniční závodníci, ale i ti čeští, jmenovitě Jan Kvěch, Petr Chlupáč a Filip Šifalda.

Finále, které se pojede 31. 8., bude mít startovní listinu tvořenou šestnácti nejlepšími jezdci, kteří se probojují přes semifinále. Vítěz závodu bude nejen již druhým vítězem Velké ceny České republiky, ale také historicky prvním mistrem světa v kubatuře do 250 ccm. Finále odstartuje v 18 hodin, od 16 hodin do 16:30 budou mít diváci možnost nahlédnout do depa. Na finálový závod mají děti do 14 let vstup zdarma, pro dospělé činí vstup 130 Kč.

Závodům bude předcházet tréninkový kemp na stadionu Markéta, který začne v sobotu 26. 8. a končit bude finálovým závodem ve čtvrtek 31.8.

Akce již teď slibuje zajímavou podívanou. Závod bude konfrontací připravenosti mladých jezdců mezi zahraničními a českými plochodrážními závodníky.

Eliška Rybenská, Stadion Markéta – sekretariát SGP a MLT

Auto klub Markéta při PSK Olymp Praha