Příprava sparťanských hokejistů pokračuje v Holešovicích

V pondělí 24. července absolvovali hokejisté pražské Sparty první oficiální trénink v holešovické Tipsport areně. Letní příprava na novou extraligovou sezonu 2017 – 2018 byla úspěšně ukončena a po Letňanech opět na ledovou plochu.

„Tréninky jsou velmi intenzivní, už v pátek hrajeme první přípravné utkání,“ řekl po tréninku kouč Jaroslav Nedvěd, který tvoří na sparťanské lavičce trenérské duo s Jiřím Kalousem. Vyřešen je na startu extraligy přetlak v obraně, když povolení hledat si jiné angažmá dostali Michal Barinka a Martin Gernát.

A tak čtyřicítka hokejistů vstoupila do přípravy na ledě, což znamená, že řada z nich budou oporami, další stálými členy mužstva, kteří v tréninkovém dresu s velkým „S“ bojují o místo v mužstvu.

„Máme tu dost mladých kluků a některé vyloženě na zkoušku. Chtěli jsme je vidět v tréninku, takže by měli dostat prostor v páteční přípravě. Pak se rozhodneme, co bude dál. Jako variantu bereme jejich přesun do mužstva Litoměřic, kde by měli pravidelný herní prostor,“ říká Nedvěd.

Sebemenší starosti s tímto rozhodnutím nemusí mít klíčová ofenzivní trojice, Lukáš Pech, nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy v minulé sezoně, Petr Vrána nejlepší sparťanský střelec uplynulého ročníku, který reprezentoval český hokej na světovém šampionátu a kapitán Jaroslav Hlinka.

„Po takovém konci v soutěži, který nás vyřadil ve čtvrtfinále s Brnem, má člověk všelijaké myšlenky, ale přiznám se, že jsem uvažoval o konci kariéry. Jenže mám ještě na rok smlouvu, tak jsem se rozhodl ji dodržet. Věřím tomu, že pořád mám týmu co dát, takže se na novou sezonu už se těším,“ říká Hlinka a dodává,“ „Chuť pořád mám, baví mě to mezi mladými kluky v kabině. Je to i tím, že na Spartě máme vždy dobrý tým a hrajeme o nejvyšší příčky. Hlavně si přeji, ať chodí hodně fanoušků, ať hrajeme dobrý hokej hned od začátku sezony, o ostatním se budeme bavit až po Vánocích.“

Hráči Sparty v pondělí začali druhý týden pravidelné přípravy na ledě. Ale velkou výhodou byly tréninky, které probíhaly jednou týdně v průběhu letního přípravy na suchu. „Je to lepší, neboť člověk nevypadne úplně z tempa. Jenže když není možnost se tři měsíce sklouznout na ledě, připadáte si jako byste se učil znovu bruslit,“ usmívá se Lukáš Pech. „Po týdnu v Letňanech jsme ale pořád v herní fázi, protože hodně bruslíme. Což je v tomhle období dost důležité, zejména v průběhu tréninku s pukem, což je super, jenže se musí rovněž bruslit,“ dodává perfektní sparťanský centr.

Sparta už v pátek 28. července nastoupí k prvnímu přípravnému utkání od 11:00 hodin na libereckém ledě proti domácím Tygrům. Následovat budou tři utkání v rámci Mountfield Cupu, nejprve doma v Tipsport areně s reprezentací Jižní Korey, následně v Hradci Králové s domácím týmem a v závěru turnaje proti Pardubicím.

„Na srpnový turnaj do německého Ga-Pa už bychom chtěli jet s hráči, na které budeme sázet v extralize,“ řekl kouč Jaroslav Nedvěd. „Do té doby budou mít všichni, kteří bojují o místo v základním kádru, dostatek času se ukázat,“ dodává.

Boj o místo ve sparťanském kádru se ale netýká dvou obránců, protože Sparta v letním období posílila defenzivní řady a na soupisce je čtrnáct obránců včetně čtveřice mladíků Martin Jandus, Jeřábek, Mikliš a Zeleňák, kteří se připravují s týmem a určitě se budou snažit o místa v extraligovém mužstvu.

„Velký přetlak v obraně jsme se rozhodli vyřešit tak, že jsme se dohodli s Michalem Barinkou a Martinem Gernátem, s kterými již nepočítáme, že si mohou hledat angažmá v jiném klubu,“ řekl Michal Broš, sportovní manažer klubu.

Sparťanský hokejový tým po přípravných domácích zápasech, se ještě střetne s týmy v rámci turnaje v Garmisch- Partenkirchenu a následně na turnaji v Berlíně. Přípravu na extraligu ukončí střetnutím s Mladou Boleslaví a v pražském derby proti Slavii, které se odehraje 5. září v holešovické Tipsport areně.

Jaroslav Hlinka, Petr Zámorský, trenéři: Jaroslav Nedvěd, Michal Brož po tréninku:

Čtsa, kc, foto: cpa,