Koller uzavřel sérii mincí s fotbalovými legendami. Česká mincovna podpořila fotbalové internacionály takřka 840 tisíci korun

Jablonecká Česká mincovna slavnostně uzavírá svou populární sérii stříbrných a zlatých mincí Československé fotbalové legendy. Patří k tomu nejpopulárnějšímu, co v posledních letech vyrazila.

Bez nadsázky se dá říct, že si medailéři vybrali na konec to nejlepší. Poslední minci série totiž pokřtil bývalý reprezentant a nejlepší střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller. Je na ní jeho portrét od medailéra Petra Horáka.

„Docela jsem si tam i podobný,“ uvedl s úsměvem Koller.

Nadace fotbalových internacionálů

Aby událost dostala náležitou váhu, do Pasáže českého designu přišli i někteří členové čs. týmu na ME z roku 1976 a důvod nemají jen jeden.

Česká mincovna z emisí mincí o fotbalových legendách podporuje Nadaci fotbalových internacionálů. U příležitosti poslední emise Mincovna oznámila, kolik celkový příspěvek činí.

Na fotbalové internacionály Mincovna přispěla částkou 837 900 Kč.

Nadace ze získaných peněz podporuje ty fotbalisty, kteří svých úspěchů dosáhli v době, kdy za to neměli skoro žádné peníze. „Nadace fotbalovým veteránům například platí léčby, materiálně je podporuje a zajišťuje jim důstojný životní standard,“ uvedl k tomu marketingový manažer České mincovny, Lukáš Jokl.

Vzácná mince

Od závěrečné mince s Janem Kollerem lze očekávat, že bude vzácným artiklem. Žádný sběratel, který chce mít končící sérii kompletní, si jí nesmí nechat ujít. Už teď se předchozí zlaté mince s Pavlem Nedvědem, Karlem Poborským a dalšími prodávají za násobky jejich původní ceny.

„Mince Jana Kollera ve zlatě byly rozebrány ještě před samotnou emisí. Ze stříbrných ale lze postavit ještě celá jedenáctka,“ uvedl Lukáš Jokl. Stříbrná 29 gramová verze přijde na 1 500. Náklad je striktně omezen. Po vyprodání u výrobce jsou zlaté a stříbrné mince k mání na sekundárním trhu, přeprodávají si je sběratelé. Jejich cena však jde prudce nahoru.

Martin Ježek, PR Manager