Janko zařídil výhru Sparty

Fotbalisté pražské Sparty ukončili soustředění v Rakousku výhrou nad třetiligovým anglickým Blackburnem Rovers 1:0. Výhru zařídil ve druhém poločase premiérovou trefou Marc Janko, který nastoupil od začátku do základní sestavy Sparty poprvé. V průběhu druhého poločasu nastoupil do zápasu Tomáš Rosický a odehrál dvacet minut.

Utkání začali sparťané proti anglickému týmu velice aktivně a již po několika minutách zahrozili tvrdou střelou Josefa Šurala, kterou brankář Raya vyrazil.

Následně převzali iniciativu hosté, kteří hrozili častými centry do velkého vápna a neustále si udržovali územní převahu. Největší šanci si soupeř vypracoval po úniku Conway po levé straně, na následný centr si naběhl na vápně Nyambemale, ale jeho střelu odvrátil na poslední chvíli hlavou odvrátil Vatajelu

Do druhého poločasu nastoupili sparťané, oproti prvnímu důrazněji, takže svého soupeře začali rychle přehrávat, zároveň si vypracovali brankové příležitostí,

Nejprve David Lafata tvrdou střelou z dobré střelecké pozice trefil pouze obránce. V 50. minutě se Sparta ujala vedení, když Michal Kadlec odcentroval míč z levé strany, na Marc Janko, který se nemýlil a tečí podél brankáře otevřel skóre 1:0.

Po pěti minutách mohl Lafata po Jankově ideální přihrávce skóre navýšit, jenže soupeřův brankář Raya skvělým zákrokem míč vykopl.

V závěru utkání mohl Blackburn vyrovnat po nepříjemné chybě ve sparťanské obraně, ale unikajícího Grahama výtečně vychytal Koubek.

AC Sparta Praha – Blackburn Rovers FC 1:0 (0:0)

Branky: 50. Janko

Sparta: Koubek – Karavaev (46. Zahustel), Štetina, Piško, M. Kadlec – Frýdek, Sáček (71. Rosický) – Šural (71. V. Kadlec), Lafata (65. Matoušek), Vatajelu (46. Plavšić) – Janko (71. Juliš).