V semifinále narazí český tým na šestinásobné šampiony Rumuny

Brno – Poslední čtyři týmy zůstaly ve hře o medaile na mistrovství Evropy v malém fotbale, které vyvrcholí v sobotu v Brně za Lužánkami. Ze čtvrtfinále postoupilo Maďarsko, Česká republika, Rumunsko a Rusko.

V úvodním čtvrtečním čtvrtfinále mělo dlouho blíž k postupu Polsko, které vedlo od osmé minuty, jenže dvě minuty před koncem utkání Maďarsko srovnalo na 1:1 a nakonec ovládlo také penaltový rozstřel.

V pátečním semifinále se utká s Ruskem, které zvládlo čtvrtfinálový souboj se Slovinskem. Jedinou branku vstřelil devět minut před koncem po standardní situaci Sergej Faustov.

Česká republika před bouřlivým domácím publikem porazila Bosnu a Hercegovinu 4:0 a postoupila do semifinále, kde se střetne s šestinásobnými evropskými šampiony Rumuny.

Rumunsko vyřadilo Francii, vítězství 1:0 zařídil nádhernou ranou už v sedmé minutě Popa Ioan Mircea.