Obhájci evropského zlata Kazaši skončili v osmifinále

Brno – Po osmifinálových zápasech mistrovství Evropy je jasné, že na trůn pro šampiony starého kontinentu usedne nový vládce. Obhájci titulu Kazaši v Brně vypadli po prohře 1:2 po pokutových kopech s Ruskem. To ve čtvrtečním čtvrtfinále vyzve Slovinsko, které 3:2 po pokutových kopech vyřadilo Řecko.

Šestinásobní mistři Evropy Rumuni si hladce poradili se Srbskem, které zdolali 4:1. Ve čtvrtfinále se utkají s Francií, která po výhře 2:1 přešla přes Slovensko.

V dalším čtvrtfinále se střetnou Maďarsko a Polsko. Vítěz české skupiny A Maďarsko zdolalo Turecko 1:0, Poláci přešli 2:1 přes Černou Horu, která před rokem obsadila v Maďarsku čtvrtou příčku po prohře s Českou republikou.

Domácí výběr potěšil brněnskou arénu za Lužánkami osmifinálovou výhrou 1:0 s Bulharskem. Jediný gól vstřelil ve 32. minutě Patrik Levčík. Ve čtvrtečním čtvrtfinále se Češi utkají s Bosnou a Hercegovinou, která porazila Chorvatsko 1:0. Dvě minuty před koncem rozhodl z autu Marin Jukič.

Osmifinále mistrovství Evropy v malém fotbale v Brně:

Maďarsko – Turecko 1:0, Polsko – Černá Hora 2:1, Slovinsko – Řecko 3:2 po pokutových kopech, Rusko – Kazachstán 2:1 po pokutových kopech, Rumunsko – Srbsko 4:1, Česká republika – Bulharsko 1:0, Francie – Slovensko 2:1, Bosna a Hercegovina – Chorvatsko 1:0.