Fantastický Václav Milík vybojoval třetí místo v Grand Prix

Václav Milík zaznamenal historicky nejlepší výsledek českého jezdce v historii Grand Prix České republiky, když v sobotním závodě 21. ročníku skončil na třetí příčce. Závod vyhrál, zcela zaslouženě, obhájce loňského vítězství Australan Jason Doyle, který stejně jako v loňském ročníku porazil ve finále Grega Hancocka.

Milík začal jedním bodem, když ztratil druhou pozici na úkor Martina Vaculíka, ale v dalších startech přišlo velké zlepšení, když dvakrát za sebou plně bodoval a byl na dobré cestě do semifinále. Nakonec postup potvrdil ještě druhým a třetím místem. Po dvaceti jízdách skončil na čtvrtém místě. V těžkém prvním semifinále se umístil na druhém místě za Američanem Hancockem a tím si připsal, že je nejlepším českým plochodrážním jezdcem v jedenadvaceti ročnících Grand Prix České republiky.

Ve finále mu připadla nevýhodná bílá dráha, přesto dokázal útočit na Hancockovo druhé místo. Úspěšný ale mladík z Bernardova nebyl, přesto si ale připsal historický výsledek.

Žádný český jezdec nejel na pražské Markétě finále, nejlepším výsledkem dosud bylo páté místo Antonína Kaspera. Václav Milík je druhým Čechem, který jel ve Speedway Grand Prix finále. Lukáš Dryml byl dvakrát druhý a dvakrát třetí, naposledy v květnu 2003.

Stejně jako v minulém roce vyhrál Jason Doyle, který rovněž v loňském roce zvítězil před Gregem Hancockem.

Doyle začal závod špatně, nejprve najel do startovací pásky a atak skončil až třetí. Dál se trochu zlepšil, přesto se musel o účast v semifinále bát a tak do semifinále postoupil přes Zmarzlika, díky většímu počtu lepších výsledků v průběhu závodu. Ve finále odstartoval ze žluté dráhy suverénně, za čtyři kola ho nikdo nedokázal ohrozit. A tak se po roce opět hrála australská hymna.

Vítěz základní části Grand Prix Hancock, nedokázal ve finálové jízdě plně využít své oblíbené červené pole a skončil jako druhý. Přesto si vybojoval celkem osmnáct bodů a zároveň si vylepšil nevydařenou plochodrážní sezonu.

Velice zklamán byl navrátilec na plochodrážní ovál ruský jezdec Sajfutdinov, jenž se v pátek nedostavil k oficiálnímu tréninku a před vyprodanou Markétou skončil se dvěma body na posledním místě.

Konečné pořadí: 1. Jason Doyle 13 (T,1,2,3,2,2,3) 2. Greg Hancock 18 (3,2,3,2,3,3,2) 3. Václav Milík 13 (1,3,3,2,1,2,1) 4. Patryk Dudek 13 (3,1,3,2,1,3,0) 5. Chris Holder 11 (1,Fd,3,3,3,1) 6. Martin Vaculík 10 (2,2,1,1,3,1) 7. Antonio Lindbäck 9 (3,3,1,2,0,0) 8. Peter Kildemand 8 (3,0,2,3,0,0) 9. Bartosz Zmarzlik 8 (1,3,2,1,1) 10. Tai Woffinden 7 (2,3,T,0,2) 11. Piotr Pawlicki 7 (1,2,1,3,d) 12. Fredrik Lindgren 6 (2,1,R,0,3) 13. Maciej Janowski 6 (2,0,2,0,2) 14. Matej Žagar 4 (0,0,1,1,2) 15. Niels Kristian Iversen 3 (0,2,0,0,1) 16. Emil Sajfutdinov 2 (0,1,R,1,0) 17. Josef Franc 0 (0,0) 18. Matěj Kůs 0 (0).