Kometa zárila ve Zlíne, Litvínov prekvapil v Olomouci,Hradec promarnil tríbrankové vedení

hokej

V úvodním kole 80. ročníku Tipsport
extraligy byli stejně úspěšní hosté jako domácí hokejisté.

1._kolo_vítkovice_-_sparta.jpgVítězství si ze Zlína odvezla velmi posílená brněnská
Kometa, nečekaně dominoval Litvínov v Olomouci a po prodloužení si
odvezla dva body z Hradce Králové  Mladá Boleslav. Sparta
prohrála ve Vítkovicích po samostatných nájezdech.

V domácím prostředí naznačil Třinec hladkým
vítězstvím nad Pardubicemi své ambice, po vyrovnaných bojích
využily domácí výhodu Chomutov těsnou výhrou 3:2 nad jedním z
outsiderů, Karlovými Vary a stejným poměrem zdolaly Vítkovice po
nájezdech Spartu, kterou uvidí pražští fanoušci a diváci až
16.září.

Bezesporu největším překvapením
v Olomouci byl tříbodový zisk Litvínova, který v uplynulém
ročníku si zachránil extraligovou příslušnost až v baráži.
Nejrušnější byl duel v Hradci Králové, když domácí ztratili
tříbrankové vedení a nakonec  se v prodloužení radovali
boleslavští hokejisté .

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC DYNAMO
PARDUBICE 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 11.
Hrňa (Polanský, Rákos), 12. Adamský (Irgl, Hrabal), 34. Kane
(Irgl), 50. Petružálek (Hrabal) – 9. Nahodil (Hubáček, Rýgl).
Rozhodčí: Pešina, Lacina – Zika, Kotlík.
Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0.
Diváci: 4944. Nejlepší hráči:
Cory Kane – Tomáš Rolinek.

HC Oceláři Třinec: Hrubec
– Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek – Martin
Růžička, Špirko, Petružálek – Adamský, Kane, Irgl – Rákos, Kreps,
Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa. Trenéři: Kýhos,
Mucha a Kopřiva.

HC Dynamo Pardubice:
Růžička (41. Klouček) – Ščotka, Schaus, Havlík, Leduc, Ovčačík,
Rýgl, Bokroš – Rolinek, Hodgman, Sýkora – Hubáček, Nahodil, Zadina
– Klimenta, Tomášek, Bárta – Mallet, T. Kaut,
Rapáč. Trenéři: Draisaitl a Beran.

MOUNTFIELD HK – BK MLADÁ BOLESLAV
4:5 po prodloužení (3:1, 1:2, 0:1 – 0:1)

Branky – nahrávky: 3.
Köhler (Bednář, Červený), 17. Bednář (Gregorc, Džerinš), 18. T.
Knotek (Vydarený, Plášil), 22. Köhler (Dej) – 19. Vampola (Urban,
Klepiš), 30. Žejdl (Pacovský, Stříteský), 40. Hyka (Stříteský,
Žejdl), 41. Urban (Štich, Pospíšil), 62. Urban (Pacovský).
Rozhodčí: Horák, Svoboda – Brejcha,
Ondráček.Vyloučení: 6:6, Trončinský
(Ml.Boleslav) 5 minut, do konce utkání.
Využití: 2:3.
Diváci: 4145. Nejlepší
hráči:
 Bedřich Köhler – Petr Vampola.

Mountfield HK: Kacetl
– Čáp, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Plášil, Vydarený, Barák – Bednář,
Džerinš, Červený – Jarůšek, Potulny, Šimánek – Köhler, Kukumberg,
Dej – Bulík, T. Knotek,
Pavlík. Trenéři: Sýkora, Hynek a
Martinec.

BK Mladá
Boleslav:
 Lukáš – T. Voráček, Stříteský, Štich,
Trončinský, Kurka, Hanzlík – Pospíšil, Klepiš, Hyka – Pabiška,
Urban, Pacovský – Jonák, Vampola, Látal – Lenc, Žejdl,
Orsava. Trenéři: Výborný a Jelínek.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC SPARTA
PRAHA 3:2 po Sn (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 8.
Vandas, 9. O. Roman (Kucsera, Květoň), rozhodující nájezd Szturc –
12. Netík (Kumstát, Pech), 45. Netík (Kumstát).
Rozhodčí: Čech, Úlehla – Flegl, Polonyi.
Vyloučení: 9:11, Ihnačák (Sparta) 5 minut, do
konce utkání. Využití: 1:0. V
oslabení:
1:1. Diváci: 5755.
Nejlepší hráči: Ondřej Roman – Tomáš
Netík.

HC VÍTKOVICE
RIDERA:
 Bartošák – L. Kovář, Baranka, Klok, Sloboda,
Urbanec, Výtisk, D. Krenželok – P. Zdráhal, O. Roman, Květoň –
Vandas, Kolouch, Kucsera – Olesz, Illéš, Szturc – Tomi, Balán,
Kurovský – E. Němec. Trenéři: Petr a
Trnka.

HC Sparta
Praha:
 Pöpperle – Čajkovský, J. Mikuš, Eminger,
Barinka, Kalina, Švrček, Hrbas, Piskáček – Ihnačák, P. Vrána,
Ružička – Forman, Cingel, Uher – Netík, Pech, Kumstát – Kudrna,
Černoch, O. Procházka. Trenéři: Moták a
Veber.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC ENERGIE
KARLOVY VARY 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky –
nahrávky:
 17. Sklenář (V. Růžička), 40. Mrázek (V.
Růžička), 59. Vondrka (Kämpf, Poletín) – 8. Kindl (Gorčík, Sičák),
60. Sičák (T. Rohan, Šidlík). Rozhodčí: Šír,
Petružálek – Tošenovjan, Hlavatý.
Vyloučení: 6:3.
Diváci: 4421. Nejlepší
hráči:
 Ján Laco – David Honzík.

Piráti Chomutov: Laco
– Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek –
Vondrka, Huml, Račuk – Tomica, V. Růžička ml., Skokan – Sklenář,
Kämpf, Koblasa – Poletín,
Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st.,
Martínek a Šťastný.

HC Energie Karlovy
Vary:
 Honzík – Sičák, Šidlík, Harant, M. Rohan,
Benák, Tomáš Dvořák – T. Rachůnek, Matuš, Stloukal – T. Rohan,
Skuhravý, V. Tomeček – Vachovec, Kindl, Gorčík – Harkabus, Gríger,
Flek. Trenéři: Tlačil, Antonik a
Potajčuk.

PSG ZLÍN – HC KOMETA BRNO 3:5 (1:1,
1:2, 1:2)

Branky – nahrávky: 6.
Bukarts (P. Holík, Říčka), 21. P. Holík, 42.Kotvan – 18. M. Kvapil
(M. Erat, Štencel), 35. V. Němec (Haščák), 37. Haščák (V. Němec, J.
Káňa), 51. M. Kvapil (M. Erat), 60. Zaťovič.
Rozhodčí:  Hejduk,  Souček – Gerhát,
Lhotský.
Vyloučení: 6:8.Využití: 2:1.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 6169. Nejlepší
hráči:
 Petr Holík – Marek Kvapil.

PSG Zlín: Kašík –
Kotvan, Marušák, Horák, Bořuta, Žižka, Matějíček – Říčka, P. Holík,
Bukarts – O. Veselý, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Okál – J.
Ondráček, Chytil, Šťastný. Trenéři: Vlach a
Jurík.

HC Kometa
Brno:
 Čiliak – Gulaši, Kováčik, Malec, O. Němec,
Štencel, Trška – Čermák, Dočekal, M. Erat – Hruška, J. Káňa, Haščák
– M. Kvapil, Nečas, V. Němec – Vincour, T. Vondráček, Zaťovič – H.
Zohorna. Trenéři: Zábranský, Pešout a
Pokorný.

HC OLOMOUC – HC VERVA LITVÍNOV 1:3
(0:2, 0:0, 1:1)

Branky a
nahrávky:
 59. J. Knotek (Holec) – 2. R. Hanzl
(Nejezchleb, M. Hořava), 7. V. Hübl (F. Pavlík, Lukeš), 60. J.
Černý (Martynek). Rozhodčí: Hradil, Mrkva –
Barvíř,
Blümel.Vyloučení: 1:5.Diváci: 4944.

Nejlepší hráči: Martin Vyrůbalík – Jaroslav
Janus.

HC Olomouc: Konrád –
Vyrůbalík, Skrbek, Staněk, Houdek, Škůrek, Ondrušek – Holec, J.
Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Skladaný, J. Mikúš, T.
Mikúš – Fořt, Herman,
Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC VERVA
Litvínov:
 Janus – Kubát, Gula, Sklenička, F. Pavlík,
Pavelka, Sorvik – Lukeš, V. Hübl, Reichel – M. Hořava, Nejezchleb,
J. Černý – M. Hanzl, Trávníček, Martynek – Jurčík, R. Hanzl,
Gerhát. Trenéři: Rulík, Stránský a
Šlégr.

Program Tipsport
 extraligy

Neděle 11. září – 2. kolo:

15:10 HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec
(ČT sport)
15:30 HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec
17:00 HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha
17:00 HC Kometa Brno – Mountfield HK
17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – Piráti Chomutov
17:30 BK Mladá Boleslav – HC Olomouc
17:30 HC VERVA Litvínov – PSG Zlín

Úterý 13. září – 3. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – HC VERVA
Litvínov
17:10 Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha (ČT sport)
17:30 Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň
17:30 PSG Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA
18:00 HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice
18:00 HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav
18:00 Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary.

Čtsa, ph., foto sp.,